4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
واکسیناسیون کرونا و بهبود تقاضای نفت، تولید اوپک را افزایش می‌دهد

واکسیناسیون کرونا و بهبود تقاضای نفت، تولید اوپک را افزایش می‌دهد

وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که افزایش تولید روزانه یک میلیون و 500 هزار بشکه‌ای اوپک در ماه آوریل به موفقیت در واکسیناسیون کرونا و بهبود تقاضای جهانی نفت بستگی دارد.

اعتمادآنلاین| سهیل المزروعی اعلام کرد که توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) برای افزایش تولید روزانه یک میلیون و 500 هزار بشکه‌ای نفت خام در ماه آوریل به موفقیت‌آمیز بودن واکسیناسیون ویروس کرونا و تأثیر آن بر تقاضا بستگی دارد.

 

وی در پاسخ به ایمیل پایگاه خبری گلف اینتلیجنس گفت: اینکه بازار بتواند این یک میلیون و 500 هزار بشکه در روز اوپک را در ماه آوریل جذب کند، به موفقیت واکسیناسیون و چگونگی تأثیر آن بر بهبود تقاضا بستگی دارد.

 

وزیر انرژی امارات افزود: باید فراتر از توازن عرضه و تقاضا به ذخیره‌سازی‌هایی که ممکن است در سال 2021 ایجاد شود نگاه کنیم و هنوز در تلاش هستیم آنها را به سطح عادی برسانیم.

 

قرار است وزیران نفت و انرژی ائتلاف اوپک پلاس چهارم مارس (14 فوریه) درباره تولید نفت این ائتلاف در ماه آوریل تصمیم‌گیری کنند، این نشست پس از پیشنهاد کمیته نظارتی این ائتلاف در سوم ماه فوریه مبنی بر تثبیت تولید و اعمال نکردن افزایش تدریجی تولید 500 هزار بشکه‌ای برنامه‌ریزی‌شده، برگزار می‌شود.

 

عربستان سعودی پیش‌تر اعلام کرده بود که تولید خود را در ماه‌های فوریه و مارس داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد.

 

مشخص نیست که آیا این کاهش تولید روزانه یک میلیون و 500 هزار بشکه‌ای به یک‌باره برای ماه آوریل بازگردانده می‌شود یا خیر؟

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها