7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
«اسپایک لی»؛ از 11 سپتامبر تا کرونا را مستند می‌کند

«اسپایک لی»؛ از 11 سپتامبر تا کرونا را مستند می‌کند

«اسپایک لی» در حال ساخت مستندی درباره شهر نیویوک در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر و همچنین بحران کنونی شیوع ویروس کرونا برای شبکه HBO است.

اعتمادآنلاین| این مستند با عنوان «کانون های نیویورک 9/11 تا ½ 2021» روایتی از زندگی، فقدان و بقای ساکنان شهر نیویورک در بیستمین سالگرد حملات تروریستی به برج های مرکز تجارت جهانی ارائه می دهد و هم اکنون در حال ساخت است. 

 

«اسپایک لی» کارگردان برنده اسکار و سیاه پوست آمریکایی گفت: «به عنوان یک ساکن نیویورک افتخار می کنم که در حال ساخت مستندی درباره مواجه ی شهرم به عنوان کانون حملات تروریستی 11 سپتامبر و ویروس کرونا هستم.

 

این مستند با بیش از 200 مصاحبه نگاه، عمیقی به شهر نیویورک ، فوق العاده ترین شهر روی کره خاکی و همچنین ساکنان متنوع آن دارد. 

 

این مستتند چند قسمتی تصویری بی سابقه از ساکنان نیویورک و نحوه رویارویی و احیای آنها از حملات تروریستی 11 سپتامبر تا بحران جهانی کنونی کرونا را نیز نشان می دهد. 

 

 کارگردانی و تهیه کنندگی این مستند را «اسپایک لی» بر عهده دارد و قرار است این مجموعه مستند امسال  از شبکه HBO پخش و در سامانه نمایش آنلاین HBO Max  نیز عرضه شود. 

 

«اسپایک لی» در سال 1990 برای فیلم «کار درست را بکن» نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد و در سال 1998، برای «4 دختر کوچک» در بخش بهترین مستند بلند نامزد بود و در سال 2015 به عنوان جوان ترین فرد در تاریخ جوایز سینمایی اسکار موفق به دریافت اسکار افتخاری شد. او در سال 2019 نیز با فیلم «بلکلنزمن» نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد.

 

این کارگردان و فیلمنامه نویس 63 ساله، سال گذشته به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی جشنواره کن انتخاب شد اما این جشنواره سینمایی به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد. 

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها