4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
بازداشت 100 هزار مهاجر در مرز آمریکا- مکزیک

بازداشت 100 هزار مهاجر در مرز آمریکا- مکزیک

منابع خبری گزارش داده‌اند نیروهای مرزبانی آمریکا در ماه گذشته میلادی نزدیک به یکصدهزار مهاجر را در مرز آمریکا-مکزیک بازداشت کرده‌اند.

اعتمادآنلاین| نیروهای مرزبانی آمریکا در ماه فوریه نزدیک به یکصد هزار مهاجر را در مرز مکزیک و آمریکا بازداشت کردند.

 

خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر افزود این رقم بالاترین رقم بازداشت مهاجران در ماه فوریه از سال 2006 به این سو به شمار می‌رود.

 

این رسانه انگلیسی نوشته این ارقام که قبلاً گزارش نشده‌اند نشان‌دهنده موج گسترده ورود مهاجران به مرز جنوب غربی آمریکا در شرایطی است که انتظار می‌رود «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا برخی از سیاست‌های سخت‌گیرانه «دونالد ترامپ» علیه مهاجران را کنار بگذارد. 

 

بر اساس ارقام‌های رسمی که در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته نیروهای مرزبانی آمریکا تنها در روز چهارشنبه بیش از 4500 مهاجر را که قصد عبور از مرز آمریکا-مکزیک داشتند را بازداشت کرده است. این نشان می‌دهد که تلاش‌ها برای ورود غیرقانونی به مرزهای آمریکا ممکن است در ماه مارس هم روند افزایشی داشته باشد.

 

پیش از این منابع خبری گزارش داده بودند بر خلاف وعده‌های دولت بایدن برای کاستن از سخت‌گیری‌ها علیه مهاجران بیش از 700 کودک مهاجر بدون همراه در بازداشت گشت مرزی آمریکا قرار دارند.

 

ین خبر در حالی منتشر شده است که دموکرات‌ها بشدت از سیاست‌های دولت ترامپ در بازداشت کودکان مهاجر و جدایی آنها از خانواده‌هایشان انتقاد داشتند اما با روی کار آمدن دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، آمار و ارقام نشان می‌دهد که هنوز تعداد کودکان مهاجر در بازداشت گشت مرزی آمریکا بسیار بالا است.

 

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در توجیه افزایش تعداد کودکان مهاجر در بازداشت گشت مرزی آمریکا گفت: «ما چند گزینه داریم: می‌توانیم آنها را به خانه بازگردانیم... می‌توانیم به سرعت آنها را از داخلی اداره گمرک و محافظت مرزی ایالات متحده به این اقامت‌گاه‌های تحت نظر وزارت بهداشت و خدمات انسانی منتقل کنیم... ما می‌توانیم آنها را بدون هرگونه بررسی به خانواده‌ها و حامیانشان برگردانیم. ما گزینه وسط را انتخاب کرده‌ایم».

 

در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ، سیاست‌های سختگیرانه برای پناهجویان بسیار شدت داشت و اخبار زیادی از بازداشت کودکان مهاجر و قراردادن آنها در شرایط نامناسب منتشر می‌شد.

 

رئیس‌جمهور سابق آمریکا، مخالف سرسخت ورود مهاجران به کشورش طی چهار سال گذشته بود. وی ایده ساخت دیوار مرزی در جنوب ایالات متحده را در سال 2017 اجرایی کرد تا مانع از ورود مهاجران مکزیکی و دیگر کشور‌های آمریکای لاتین شود. 

 

علیرغم آنکه رئیس‌جمهور جدید آمریکا به محض ورود به کاخ سفید را با لغو سیاست‌های مهاجرتی ترامپ آغاز کرد، اما هنوز اقدام ملموسی در این زمینه صورت نگرفته است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها