4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
10 درصد آب طرح تعادل بخشی سفره‌های زیرزمینی به بخش صنعت اختصاص می‌یابد
 وزیر نیرو:

10 درصد آب طرح تعادل بخشی سفره‌های زیرزمینی به بخش صنعت اختصاص می‌یابد

رضا اردکانیانف  وزیر نیرو گفت: 10 درصد آب حاصل از صرفه جویی اجرای طرح‌های تعادل بخشی سفره‌های آب زیرزمینی به صنایع اختصاص می یابد.

اعتمادآنلاین| رضا اردکانیان پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: وزارت نیرو با توجه به نقشی که در فراهم کردن زیرساخت آب و برق دارد، ماموریت هایی را عهده دار است که یکی از مهمترین آنها، تامین آب صنایع است.

 

وی عنوان کرد: یکی از این طرح‌ها، اختصاص 10 درصد آب حاصل از صرفه جویی از محل طرح‌های تعادل بخشی و تبعیت بهره برداران و کشاورزان از طرح‌های وزارت نیرو در این بخش است.

 

اردکانیان بیان کرد: بخش اول این طرح، تخصیص داده شده و در حال تکمیل و جمع بندی آمار هستیم و به زودی برای ابلاغ باقیمانده تخصیص این آب به صنایع اقدام خواهد شد.

 

وزیر نیرو ادامه داد: برخی صنایع با میزان کمی آب می توانند اشتغالزایی خود را حفظ کنند بنابراین این طرح را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

 

وی در مورد تامین آب نیز بیان کرد: چند کار مهم در حال انجام است که یکی از آنها نمک زدایی و انتقال آب از دریاست که تخصیص آن داده شده و انتقال آن بر عهده صنعتگران و صاحبان منابع قابل ملاحظه است.

 

اردکانیان یادآور شد: یکی دیگر از اقداماتی که بر عهده دولت است، انتقال آب از خارج استان به استانهای یزد و کرمان است که این مهم در حال پیگیری است و مجوزهای آن داده و مطالعات آن انجام شده و به دنبال فراهم کردن ساز و کارهای مالی برای آبرسانی هستیم.

 

وی افزود: در شهر یزد در حال تامین منابع مالی هستیم و برای رینگ آبرسانی شهر یزد و توسعه طرح فاضلاب شهر نیز آگهی فراخوان آن به روش بیع متقابل تهیه شده و به دنبال سرمایه گذار هستیم.

 

وزیر نیرو همچنین با اشاره به فعالیت های حوزه برق بیان کرد: در بخش برق فعالیت های خوبی در استان شده و نه تنها در یزد بلکه در استانهای مرکز فلات ایران به دلیل ظرفیت های بالای صنعتی و معدنی که وجود دارد، به دنبال تامین زیرساختهای ماندگار حتی در حوزه کشاورزی هستیم.

 

وی ادامه داد: تا قبل از سال 1400 نیز یک طرح بزرگ برق رسانی در بهاباد افتتاح می شود.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها