4/19/2021
دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
مردم تا خرداد 1400 دغدغه و نگرانی به نام واکسن کرونا نخواهند داشت
رییس ستاد اجرایی فرمان امام:

مردم تا خرداد 1400 دغدغه و نگرانی به نام واکسن کرونا نخواهند داشت

رییس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: حداکثر تا 15 خرداد سال آینده موضوعی به نام واکسن کرونا در کشور به عنوان دلهره و دغدغه مردم وجود نخواهد داشت.

اعتمادآنلاین| رییس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: حداکثر تا 15 خرداد سال آینده موضوعی به نام واکسن کرونا در کشور به عنوان دلهره و دغدغه مردم وجود نخواهد داشت.

 

محمد مخبر روز شنبه در آیین بهره برداری از 100 مدرسه سبز و 350 مسجد و مرکز فرهنگی برکت افزود: ساخت واکسن کرونا در این مجموعه در 6 مسیر توسط شرکت های دانش بنیان دنبال می شود. چهار مسیر آن در حد تست انسانی است که یکی از آنها چند ماهی است وارد تست انسانی شده است.

 

وی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه تلفیق مراحل دوم و سوم تست بالینی نخستین واکسن ایرانی کرونا را که در این مجموعه در حال کارآزمایی بالینی است صادر کرد که حرکت خیلی خوبی برای دستیابی زودتر به این واکسن است.

 

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) یادآور شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه داده 23 و 24 اسفندماه فاز دوم و سوم مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا آغاز شود که در نوع خود حرکتی خوب است.

 

مخبر تصریح کرد: در زمینه واکسن کرونا به یُمن پشتیبانی ها و با راهنمایی های بی دریغ رهبر معظم انقلاب به موفقیت های بزرگی دست یافتیم.

 

وی یادآور شد: البته ایشان همین اقدام را در مورد همه فعالیت های واکسن سازی در کشور انجام داده اند.

 

به گزارش ایرنا، 100 مدرسه سبز و 350 مسجد و مرکز فرهنگی برکت امروز (16 اسفند) با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها