6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
مطالبه از رئیسی برای کاندیداتوری خواست عمومی است؟ / ترقی: علی مطهری گزینه اصولگرایان نیست

مطالبه از رئیسی برای کاندیداتوری خواست عمومی است؟ / ترقی: علی مطهری گزینه اصولگرایان نیست

یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: ممکن است رئیسی در برابر خواست عمومی و این که امکان وحدت روی یک شخص میسر نیست، مجبور شود چنین خواسته‌ای را بپذیرد.

اعتمادآنلاین| حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه و فعال سیاسی اصولگرا در رابطه با احتمال پذیرش ابراهیم رییسی برای حضور در انتخابات 1400 گفت: خواست عمومی در میان نیروهای انقلاب حضور رییسی است که باید مدام بیان شود. حال باید دید که این خواست به یک گفتمان عمومی تبدیل می‌شود یا خیر.

 

به گزارش برنا، او افزود: ممکن است رئیسی در برابر خواست عمومی و این که امکان وحدت روی یک شخص میسر نیست، مجبور شود چنین خواسته‌ای را بپذیرد اما به طور طبیعی تا زمانی که امکان حضور فردی دیگری باشد، یقینا او همین موضع را خواهد داشت. اما فکر می کنم نهایتا در مقابل خواست عمومی کوتاه بیاید.

 

ترقی در رابطه با گزینه حزب موتلفه برای انتخابات آتی خاطرنشان کرد: اولا که حزب تابع نظر شورای وحدت است. طبیعتا باید نطر شورای وحدت را دانست اما برای معرفی هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم. در نطر داشتیم که در ابتدا دیدگاه دولت حزبی را تبیین کنیم و با نامزدهای موجود آن را در میان بگذاریم و از این فرصت انتخابات نیز تا زمانی که فرصت ثبت نام افراد برسد، این دیدگاه را به وسیله چند تن از اعضای شورای مرکزی تبیین کنیم که این کار در حال انجام است. بخشی از آن هفته گذشته توسط اقای انواری و این هفته توسط من مطرح شده است. هفته اینده نیز ممکن است آقای بادامچیان این مسائل را مطرح کند.

 

او تاکید کرد: هنوز به مصداقی نرسیده‌ایم. فعلا افرادی که می‌توانند این دیدگاه را تبیین کنند، مطرح شده‌اند و در حال مطرح کردن منافع دولت حزبی هستند. 


ترقی با اشاره به کاندیداتوری مطهری و سبقه اصولگرایی او افزود: به هیچ وجه علی مطهری گزینه اصولگرایان نیست، این‌ها هنوز در نظرسنجی‌ها و افکار عمومی به صفر نیز نرسیده‌اند. اصلا این افراد عده مشخصی از لحاظ تشکیلاتی ندارند. یعنی نه اصلاح‌طلبان روی این افراد سرمایه‌گداری می‌کنند و نه اصولگرایان. بنابراین من فکر نمی‌کنم که امسال مطهری در این وادی مطرح و حمایت شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها