7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
آزمون کانون وکلا 22 اسفند لغو شد یا نشد؟

آزمون کانون وکلا 22 اسفند لغو شد یا نشد؟

سخنگوی سازمان سنجش 72 ساعت قبل از برگزاری آزمون کانون وکلای دادگستری، از لغو این آزمون خبر داد در حالی که سایت سازمان سنجش اطلاعیه لغو را حذف کرد.

اعتمادآنلاین| آزمون کانون وکلای دادگستری پس ازیک بار تعویق در حالیکه قرار بود جمعه 22 اسفندماه برگزار شود، علی رغم توزیع کارت شرکت در آزمون، 72 ساعت قبل از برگزاری لغو شد. 

 

به گزارش جماران، اگرچه سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور دلیل لغو آزمون را شیوع بیماری کرونا قلمداد کرده است، اما بررسی ها نشان می دهد که این سازمان دست‌کم تا جمعه هفته گذشته به روند برگزاری آزمون های خود که دامنه و تراکم جمعیتی بیشتری نیز نسبت به آزمون کانون وکلا داشتند، ادامه داده است. 


جمعه 15 اسفندماه سال جاری آزمون متمرکز دکتری با حدود 185 هزار داوطلب در سراسر کشور برگزار شد درحالیکه شرکت کنندگان آزمون کانون وکلای دادگستری به نصف تعداد شرکت کنندگان آمون دکتری هم نمی رسند. 

 

از سویی سایت سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای دلیل لغو آزمون را به اعلام معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت داده و تاریخ برگزاری جدید را 30 اردیبهشت ماه سال 1400 درج کرده است اما دقایقی پس از انتشار، اطلاعیه مذکور از خروجی سایت سازمان سنجش حذف شد و دسترسی به صفحه ای که داوطلبان می توانستند کارت ورود به جلسه خود را اخد کنند نیز قطع شده است.

 

عجیب تر اما برگزاری آزمون استخدامی سازمان انرژی اتمی است که قرار است در تاریخ 21 اسفندماه یعنی یک روز قبل از آزمون لغو شده کانون وکلای دادگستری برگزار شود چراکه این آزمون مشمول پروتکل های کرونایی نشده است اما آزمون روز بعد آن لغو شده است!


شرکت کنندگان آزمون کانون وکلای دادگستری اکنون بیش از 15 ماه است که منتظر برگزاری یکی از سخت ترین آزمون های کشور هستند چراکه ظرفیت اندک پذیرش در این آزمون و آمار شرکت کنندگان رقابتی سخت و نفس گیر را برای آنان رقم زده است. 
 

اظهارات ضد ونقیض درباره برگزاری آزمون وکلا درحالی صورت می گیرد که تلاش ها برای ارتباط با روابط عمومی این دو نهاد بی نتیجه بود و همچنان مشخص نیست که آزمون مذکور در روز موعد برگزار می شود یا نه. 

 

برخی از داوطلبان معتقد هستند که حاشیه سازی حول این آزمون برای بازی با روان داوطلبانی است که فشار زیادی برای قبولی متحمل می شوند چراکه اختلافات و تلاش برخی گروه ها برای تسلط بر کانون وکلای دادگستری مشهود است.

 

حالا داوطلبان در حالی سردرگم شده اند که کسی از سوی سازمان سنجش و کانون وکلا پاسخگوی فشار روانی وارد شده به آنها نیست. 


مشخص نیست این  آزمون به طور قطعی لغو شده است یا نه و بلاتکلیفی حاصل از این بی نظمی برای ده ها هزار داوطلبی که باید مسافت طولانی برای رسیدن به محل آزمون را بپیمایند درد ساز شده است. 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها