6/24/2021
پنج شنبه، ۰۳ تیر ۱۴۰۰
ترکیه به فرانسه: سخنان ماکرون تاسف‌بار است

ترکیه به فرانسه: سخنان ماکرون تاسف‌بار است

وزارت امور خارجه ترکیه اظهارات امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه علیه رئیس‌جمهور اردوغان و این کشور را تاسف‌بار و غیرقابل قبول اعلام کرد.

اعتمادآنلاین| حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه علیه رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود در یک برنامه تلویزیونی را تاسف‌بار دانست.

 

به گزارش تسنیم، وی با تاکید بر اینکه ترکیه در قبال مسائل مربوط به مدیترانه شرقی، سوریه و لیبی سیاست‌های مشروع مبتنی بر حقوق بین‌المللی پیگیری می‌کند، نوشت: اظهارات جناب ماکرون به سوالات عمدی در این برنامه بر خلاف دوستی و هم‌پیمانی دو کشور بوده و آن را غیرقابل قبول می‌بینیم.

 

آکسوی افزود: اظهارات وی علیه رئیس‌جمهور اردوغان و ترکیه در برهه‌ای که برای کاهش تنش‌ها و برقراری آرامش و دوستی بین ترکیه و فرانسه تلاش می‌کنیم، تاسف‌بار و ناسازگار است. مشکلات فعلی میان دو کشور نیز از این ناسازگاری و عدم صمیمیت ناشی می‌شود. بار دیگر یادآوری می‌کنیم که ترکیه در این دوره به نگرش و گفتمان‌های منفی و مثبت فرانسه به همان روش پاسخ خواهد داد.

 

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه اظهارات ماکرون مبنی بر دخالت ترکیه در امور داخلی فرانسه و نیز انتخابات پیش روی این کشور را نیز رد کرد.

 

ماکرون در مصاحبه با شبکه 5 فرانسه گفته بود که ترکیه در پی دخالت در انتخابات آینده فرانسه است. همچنین آنکارا تلاش دارد تا اصول فرانسه را تضعیف کند.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها