5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
دلیل حضور کم تعداد ایرانی‌ها در مسابقات قهرمانی جوانان جهان شمشیربازی چیست؟

دلیل حضور کم تعداد ایرانی‌ها در مسابقات قهرمانی جوانان جهان شمشیربازی چیست؟

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: از آنجا که مصری‌ها در صدور ویزا اذیت می‌کنند قصد اعزام به مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان را نداشتیم.

اعتمادآنلاین| فضل الله باقرزاده درباره اینکه چرا فقط سه نفر را به مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان قهرمانی جهان اعزام کرده است، بیان کرد: ما اصلا قصد نداشتیم اعزامی داشته باشیم دلیل آن هم شیوع ویروس کرونا و اذیت کردن مصری ها در صدور ویزا بود. حتی ویزای این سه نفر هم در ثانیه های آخر رسید.

 

زمانی که محمدی سرمربی فلوره اعلام کرد قصد دارد ماهان میرزایی را با هزینه شخصی اعزام کند ما هم در کمیته فنی تصمیم گرفتیم در هر اسلحه یک نفر را که بهترین است، اعزام کنیم. البته ماهان میرزایی در هر دو رده سنی نوجوانان و جوانان شرکت می کند. تاکنون هم امیر حسین شاکر در اسلحه سابر به رقابت پرداخته است که از عملکردش رضایت دارم.

 

باقرزاده با اشاره به افزایش هزینه های اعزام به مسابقات گفت: هزینه‌های اعزام افزایش زیادی پیدا کرده است و برای اعزام 11 نفر به مسابقات زون آسیا در ازبکستان، پیش بینی می‌کنیم بین600 تا 700 میلیون تومان باید هزینه کنیم.

 

رییس فدراسیون شمشیربازی از برگزاری اردوی مشترک سابر ایران و ترکیه خبر داد و گفت: انور یلدریم سابریست ترکیه به دنبال گرفتن سهمیه المپیک است از این رو دو شمشیرباز ترکیه به همراه مربی اوکراینی خود به ایران می آیند و اردوی مشترکی را با تیم سابر ایران از 19 تا 30 فروردین  دارند.

 

او در پاسخ به این پرسش که چه زمانی تکلیف سالن اختصاصی شمشیر بازی مشخص می شود، گفت: ما سالنی را در ورزشگاه شهید کشوری مد نظر داریم و از هفته آینده پشت در اتاق آقای  وزیر  و علی نژاد می نشینم تا سالن را به ما اختصاص دهند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها