5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
احتمال جیره بندی آب در تابستان 1400 در اصفهان

احتمال جیره بندی آب در تابستان 1400 در اصفهان

رئیس مشترکین و درآمد شرکت آب منطقه ای اصفهان از تنش آبی بر حوضه زاینده رود و احتمال جیره بندی آب در تابستان 1400 خبر داد.

اعتمادآنلاین| شهرام نخعی اظهار داشت: در ایستگاه کوهرنگ به عنوان شاخص حوضه آب زاینده رود 784 میلی متر بارندگی ثبت شده است که با کاهش 63 درصدی نسبت به میانگین بلندمدت همراه است و پیش بینی تنش آبی شدید هم بر کمبود و کاهش کیفیت آب در حوضه زاینده رود حاکی است.

 

به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: وضعیت نگران کننده ای بر حوضه زاینده رود حاکم است و همین موضوع تنش آب زمینه ساز بهره برداری بیشتر و بی ضابطه از منابع آب زیرزمینی برای رفع اضطرار شرایط شرب، باغات و صنعت و در نتیجه فشار بیشتر به سفره های آب زیرزمینی استان اصفهان است.

 

رئیس مشترکین و درآمد شرکت آب منطقه ای اصفهان تاکید کرد: تنها راه چاره تدوین برنامه و استراتژی میان مدت و بلند مدت  در سطح کشور برای رفع اساسی کمبودهای آبی این حوضه است.

 

وی ادامه داد: شرکت های آب و فاضلاب به عنوان متولی تحویل آب خام و تصفیه آب شرب برای مشترکین خانگی که بالغ بر یک میلیون و هفتصد و بیست و یک هزار در استان اصفهان است به اضافه 42 هزار مشترک آب زیرزمینی، 13 صنعت بزرگ ملی، 40 صنعت متوسط و صدها واحد تولیدی و صنعتی منفرد یا در قالب شهرک های صنعتی، مشترکین عمده آب استان اصفهان هستند که از منابع آب سطحی و زیرزمینی بهره برداری می کنند که با وضعیت موجود تامین آب شرب استان و صنایع با سختی و مشکلات عمده روبرو خواهد بود و احتمال جیره بندی آب در تابستان دور از ذهن نیست.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها