5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 135 میلیون نفر رسید

شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 135 میلیون نفر رسید

براساس گزارش‌ مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا جمعه شب به 135 میلیون و 2 هزار نفر رسیده است.

اعتمادآنلاین| از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به 2 میلیون و 921 هزار و 381 نفر رسیده است.

 

به گزارش ایرنا، براساس این گزارش در 24 ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، 80 هزار و 161 نفر به کووید 19مبتلا  شده و یک هزار و 9 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به 31 میلیون و 717 هزار و 404 نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به 573 هزار و 856 نفر رسیده است.

 

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید 19 در آمریکا  24 میلیون و 272 هزار نفر گزارش شده است.

 

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، برزیل، هند، فرانسه، روسیه و انگلیس به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

 

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

 

افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در حالی رخ می دهد که بیشترین تعداد واکسن در این کشور تا کنون توزیع شده و در شرایطی که جهان با کمبود واکسن کرونا دست و پنجه نرم می کند دولت فدرال آمریکا مقدار زیادی از دوزهای واکسن را خارج از نیاز خود انبار کرده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها