5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
628 تخلف گران فروشی‌ مرغ در ایام عید
معاون بازرسی اتاق اصناف ایران مطرح کرد:

628 تخلف گران فروشی‌ مرغ در ایام عید

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت:‌ از اول تا شانزدهم فروردین، 26 هزار و 331 بازرسی از بازار مرغ صورت گرفته که از این میان 1027 تخلف در کل کشور احراز شده است. تعداد گران فروشی‌های احراز شده 628 عدد بوده و بقیه آمار مربوط به قطعه‌بندی، درج قیمت، عدم صور فاکتور رسمی و تقلب و کم‌فروشی بوده است.

اعتمادآنلاین| بهنام نیک‌منش در مورد وضعیت بازرسی از صنف مرغ‌فروش اظهار کرد: بعد از اینکه قرارگاه ساماندهی بازار مرغ قیمت مصوب مرغ را مصوب کردند، ما همه بازرسان سراسر کشور خود را معطوف به بازرسی بازار مرغ کردیم. رعایت نرخ مصوب و عدم قطعه‌بندی موضوعاتی بودند که بازرسی در مورد آنها صورت گرفت. هرچند مدیران جهاد کشاورزی تدابیری می‌اندیشند تا قطعه‌بندی صنعتی کم کم در بازار عرضه شود، در این مورد هم در سراسر کشور نظارت جدی شده است.

 

وی با اشاره به میزان تخلفات گفت: از اول تا شانزدهم فروردین، 26 هزار و 331 بازرسی از بازار مرغ صورت گرفته که از این میان 1027 تخلف در کل کشور احراز شده است. تعداد گران فروشی‌های احراز شده 628 عدد بوده و بقیه آمار مربوط به قطعه‌بندی، عدم درج قیمت، عدم صور فاکتور رسمی و تقلب و کم‌فروشی بوده است.

 

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران در ادامه اضافه کرد: مجموع ارزش ریالی تخلفاتی که بازرسان اصناف برای آنها پرونده تشکیل داده و برای حکم نهایی به تعزیرات ارجاع داده شده، 15 میلیارد و 705 میلیون 505 هزار و 533 ریال بوده است.

 

وی درباره جریمه تخلف‌کنندگان بازار مرغ خاطرنشان کرد: جریمه متخلفان را سازمان تعزیرات مشخص می‌کند اما طبق قانون نظام صنفی جریمه متخلفان از دو برابر میزان تخلف شروع می‌شود. خوشبختانه این روزها بازار مرغ آرام است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها