5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
زمینه‌هایی برای توافق با روسیه وجود دارد
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا:

زمینه‌هایی برای توافق با روسیه وجود دارد

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه آمریکایی «NBC» اعلام کرد: زمینه‌هایی برای توافق با روسیه همچنان که در خصوص محدودسازی سلاح و تمدید توافق استارت نو به وقوع پیوست، وجود دارد.

اعتمادآنلاین| آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه آمریکایی «NBC» اعلام کرد: زمینه‌هایی برای توافق با روسیه همچنان که در خصوص محدودسازی سلاح و تمدید توافق استارت نو به وقوع پیوست، وجود دارد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا همچنین درباره پیامد‌های آنچه به ادعا اقدام تجاوزکارانه روسیه در قبال اوکراین، می‌خواند، هشدار داد.


بلینکن با اشاره به تقویت‌های نظامی روسیه در مرز اوکراین گفت: من باید به شما بگویم واقعا درباره اقدامات روسیه در مرز‌های اوکراین نگرانم.

 

او در ادامه ادعای خود افزود: رئیس جمهور بایدن موضع خود را درباره این مسئله خیلی روشن بیان کرده است. اگر روسیه، بی پروایانه یا تجاوزکارانه رفتار کند، هزینه آن را خواهد داد و این رفتار‌ها پیامد‌هایی در پی خواهد داشت.

 

بلینکن در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سقوط افغانستان بار دیگر در جنگی داخلی، به نفع هیچ کس نخواهد بود. هرگونه راه حل دائمی باید به رهبری افغانستان باشد و آنچه ما انجام می‌دهیم، تلاشی دیپلماتیک برای جمع کردن طرف‌ها در کنار هم است.

 

او همچنین گفت: رئیس جمهور افغانستان بر به پایان رساندن جنگ افغانستان و اطمینان از اینکه کشور پناهگاهی برای تروریسم نخواهد شد، پایبند است. طالبان می‌تواند در صورتی که بخشی از دولت جدید باشد، حمایت بین المللی را کسب کند.

 

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد کشور‌های دیگر باید در تحریک پرونده افغانستان به سمتی مثبت کمک کنند.

 

بلینکن در ادامه صحیت‌های خود به اختلافات روسیه و امریکا اشاره و گفت: در صورتی که روسیه خصمانه رفتار کند، رئیس جمهور (بایدن) به شکلی واضح اعلام نموده که این کار پیامد‌هایی خواهد داشت.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها