5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
بنیاد سینمایی فارابی پاسخ داد
در پی انتشار یادداشت محسن دامادی؛

بنیاد سینمایی فارابی پاسخ داد

در پی انتشار یادداشتی با عنوان «اندر حکایت وام دولت به نام کی؟ به کامِ کی؟» به قلم محسن دامادی، بنیاد سینمایی فارابی پاسخ داد.

اعتمادآنلاین| در پی انتشار یادداشتی با عنوان «اندر حکایت وام دولت به نام کی؟ به کامِ کی؟» به قلم محسن دامادی، اعلام می‌شود:

 

به گزارش  برنا، مطلب قید شده در فضای مجازی، مبنی بر پرداخت 900 میلیون تومان وام از سوی بنیاد سینمایی فارابی به ایشان صحت ندارد و با پوزش از نام برده، اعلام می شود: چنین مبلغی به آقای دامادی پرداخت نشده است.

 

بر اساس آخرین اطلاعاتِ قراردادی آقای دامادی، در سال های 1394 و 1395 که در شفاف سازی مندرج در سایت بنیاد سینمایی فارابی موجود است، مبلغ 300 میلیون تومان تسهیلاتِ مالی برای تولید و ساختِ فیلم سینمایی «هما کی میاد» از بنیاد دریافت شده که این مبلغ با واگذاری 50 درصد از مالکیت فیلم و کلیه حقوق آن به بنیاد سینمایی فارابی در قبالِ اصلاح رقم فروش به 325 میلیون تومان، در سال 1399 تسویه شده و مبلغی به این کارگردان داده نشده و آقای محسن دامادی هیچ گونه بدهی به بنیاد سینمایی فارابی ندارد.

 

گفتنی است محسن دامادی در یادداشتی با عنوان «اندر حکایت وام دولت به نام کی؟ به کامِ کی؟» نوشته بود:

 

من به طور جدی پیگیرِ اخبار نیستم، به ویژه در فضای مجازی. خوشبختانه در تعطیلاتِ نوروزی دوستی را دیدم. گفت حدود دو سال پیش فهرستی از یک خبرگزاری دیده که در آن فهرست، بنده هم بیش از 900 میلیون تومان وام از بنیاد سینمایی فارابی و موسسه رسانه‌های تصویری گرفته‌ام که البته او باور نکرده بود!

 

این خبر دروغِ محض است، حتا در رقم نیز آشکار است و اهلِ بصیرت می‌دانند که جز وامی اندک به امثالِ من داده نمی‌شود و بازپرداختِ آن حساب و کتاب دارد.

 

معمولا چنین مبالغی برای دردانه‌ها و عزیز کرده‌هاست و برگشتِ آن حکایتِ دیگری دارد…

 

اما با بررسی که داشتم، مبلغ پرداختی از سوی موسسه رسانه‌های تصویری به تهیه‌کنندگانِ فیلمی که من کارگردانِ آن بودم، به نامِ من درج شده! من در تمام عمرم حتا یک ریال از این موسسه برای تولیدِ فیلمی نگرفتم.

 

وامِ فارابی نیز به تهیه‌کننده فیلمی داده شده که من فیلمنامه‌ی آن را نوشته بودم و البته دستمزدِ فیلمنامه هم کامل پرداخت نشد، جالب توجه است آن فیلم اصلا ساخته نشد، حال چرا بیش از دو سال است آن مبلغِ به نامِ من بسته شده خدا داند!

 

نمی‌دانم این اشتباهِ کوچولوی خیلی بزرگ چطور صورت گرفته؟ ولی امیدوارم سَهوی باشد…

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها