5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
گریمور فیلم «محمد رسول الله» درگذشت

گریمور فیلم «محمد رسول الله» درگذشت

جیانتو دِ روسی (Giannetto De Rossi) یکی از طراحان گریم افسانه‌ای سینمای وحشت ایتالیا در 79 سالگی از دنیا رفت. او در ابتدا بیشتر گریم‌های سنتی در فیلم‌های کارگردان‌های بزرگی چون سرجیو لئونه، برناردو برتولوچی و فدریکو فلینی انجام داد.

اعتمادآنلاین| جیانتو دِ روسی (Giannetto De Rossi) یکی از طراحان گریم افسانه‌ای سینمای وحشت ایتالیا در 79 سالگی از دنیا رفت. 

 

به گزارش ایلنا، د روسی کار خود را به عنوان چهره‌پرداز از دهه 60 میلادی آغاز کرد، او در ابتدا بیشتر گریم‌های سنتی در فیلم‌های کارگردان‌های بزرگی چون سرجیو لئونه، برناردو برتولوچی و فدریکو فلینی انجام داد، از جمله این فیلم‌ها می‌توان به «روزی روزگاری در غرب»، «1900» و «کازانووا» اشاره کرد. 

 

با وجود این فیلم ها، دِ روسی بعدها بیشتر به واسطه چهره‌پردازی‌هایش درخشانش در فیلم‌های ترسناک ایتالیایی مانند «زامبی 2» مشهور شد. موفقیت دِ روسی در فیلم‌های وحشت ایتالیا، موجب شد تا دینو دلارنتیس تهیه‌کننده بین‌المللی سینمای ایتالیا او را برای پروژه‌های بیرون از ایتالیا استخدام کند از جمله فیلم‌های غیرایتالیایی دِ روسی می‌توان به «تلماسه» ساخته دیوید لینچ و «رمبو 3» با بازی استالونه (مسئول جلوه‌های ویژه) اشاره کرد. 

 

یکی از آخرین کارهای مشهور دِ روسی در دنیای سینما مربوط به فیلم «محمد رسول الله» ساخته مجید مجیدی بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها