5/18/2021
سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت 4 قرارداد امضا کرد

صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت 4 قرارداد امضا کرد

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت دو قرارداد در زمینه خرید تضمینی و دو قرارداد در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر امضا کرد.

اعتمادآنلاین| امروز (دوشنبه، 23 فروردین‌ماه) در حاشیه گشایش صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، قرارداد خرید تضمینی 10 پمپ ESP میان این صندوق و شرکت فناوران پارسیان و قرارداد خرید تضمینی 30 مته حفاری PDC میان صندوق و شرکت آسماری امضا شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، در حوزه قراردادهای مربوط به سرمایه‌گذاری خطرپذیر و وام قابل تمدید به سهام شرکت‌های استارتاپ نیز امروز این صندوق دو قرارداد امضا کرد؛ نخست قرارداد VC هوش مصنوعی در حوزه اچ‌اس ئی با شرکت فرادید و دوم، قرارداد VC طرح تصفیه EO با شرکت آبان.

 

بر اساس این گزارش، 2 هزار میلیارد تومان اعتبار از طریق تضمین صندوق نفت برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شد و تاکنون حدود 100 میلیارد تومان ضمانتنامه‌های معطوف به قرارداد به شرکت‌های فناور ارائه شده است.

 

همچنین در این مراسم، تفاهمنامه سه‌جانبه تأمین مالی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان میان شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک تجارت و تفاهمنامه تأمین مالی و حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و فناورانه نیز میان شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت امضا شد.

 

صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با حضور 12 سهامدار از فعالان اصلی صنعت نفت مردادماه سال 1399 تأسیس شده است. این صندوق، یک نهاد مالی به‌منظور ارائه خدمات مالی به شرکت‌های فعال فناور و استارتاپ‌های حوزه صنعت نفت است و ضمانت شرکت‌های فناور نزد شبکه بانکی برای امکان تأمین مالی و دریافت تسهیلات، خرید تضمینی محصولات فناورانه، ارائه تضامین موضوع قراردادهای شرکت‌های فناور به‌منظور ارائه به کارفرما، تأمین مالی مستقیم استارتاپ‌ها در قالب قراردادهای مشارکتی سرمایه‌گذاری خطرپذیر و ارائه وام‌های مشارکتی قابل تبدیل به سهام برای ارائه به شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله خدمات مالی آن به‌شمار می‌رود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها