5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
تقویت تولید ملی در شرایط دشوار مقابله با تحریم‌های اقتصادی / تمدید ممنوعیت واردات کالاهای غیرضرور در حمایت از تولید داخلی
روحانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح کرد:

تقویت تولید ملی در شرایط دشوار مقابله با تحریم‌های اقتصادی / تمدید ممنوعیت واردات کالاهای غیرضرور در حمایت از تولید داخلی

رئیس‌جمهور جهت‌گیری اقتصاد کشور در سال جدید را در مسیر مانع‌زدایی و پشتیبانی همه‌جانبه از تولید براساس رهنمودهای رهبری دانست و بر تلاش شورای عالی در ایجاد هماهنگی بین قوا و تسهیل و تقویت تولید ملی در شرایط دشوار مقابله با تحریم‌های اقتصادی تاکید کرد.

اعتمادآنلاین| نخستین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در سال 1400 بعد از ظهر روز دوشنبه (23 فروردین ماه)، با حضور سران سه قوه و اعضا تشکیل شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور در ابتدای این نشست جهت گیری اقتصاد کشور در سال جدید را در مسیر مانع زدایی و پشتیبانی همه جانبه از تولید بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست و بر تلاش شورای عالی در ایجاد هماهنگی بین قوا و تسهیل و تقویت تولید ملی در شرایط دشوار مقابله با تحریم های اقتصادی تاکید کرد.


در این جلسه پیرو تمدید مصوبه ارزی شورای عالی، گزارشی از تصمیمات ارزی ستاد اقتصادی در جهت توسعه صادرات و تسهیل تجاری برای تامین نیاز بخش تولید و واردات ضروری کشور ارائه و مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.


همچنین وزرات صنعت، معدن و تجارت گزارشی از اجرای قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخلی ارائه کرد و اعضای شورای عالی درخصوص ادامه ممنوعیت واردات کالاهای غیرضرور و حمایت از تولید داخلی، تصمیمات لازم را اتخاد کردند.


در ادامه جلسه پیشنهاد وزارت نیرو در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و روان سازی گردش مالی در پروژه های زیرساختی صنعت برق کشور از طریق تهاتر بهای برق مصرفی با محصولات شرکت های تولیدکننده مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها