5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
روند پیشرفت دانش هسته‌ای ایران غیرقابل بازگشت است / حادثه نطنز با اقدام هماهنگ صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها بوده است
عباس گلرو، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی:

روند پیشرفت دانش هسته‌ای ایران غیرقابل بازگشت است / حادثه نطنز با اقدام هماهنگ صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها بوده است

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی گفت: پیام ما برای رژیم صهیونیستی و آمریکا روشن است، هر قدر که شما اقدامات تخریبی‌تان را افزایش دهید ما هم ظرفیت‌های خود را افزایش می‌دهیم. یعنی روند پیشرفت دانش هسته‌ای ایران غیرقابل بازگشت است.

اعتمادآنلاین| عباس گلرو، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره آغاز غنی‌سازی 60 درصدی توسط کشورمان گفت: بر اساس ماده یک قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، دولت مکلف شد بلافاصله پس از تصویب قانون در راستای مصارف صلح آمیز نسبت به تولید اورانیوم با غنای 20 درصد اقدام کند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان، گلرو افزود: با این اوصاف دولت موظف شد به میزان حداقل 120 کیلوگرم در داخل کشور ذخیره کند. در ماده یک اشاره شده است که سازمان انرژی اتمی باید نیاز کشور را با اورانیوم با غنای بالاتر را هم بدون تاخیر تامین کند،بر این اساس ما توانایی تولید اورانیوم با غنای 60 درصد را داریم.

 

گلرو تصریح کرد: ظرفیت‌های ما برای افزایش درصد غنی سازی قابل توجه است. رهبر معظم انقلاب چندی پیش به بحث توانمندی و ظرفیت ایران برای تولید اورانیوم با غنای 60 درصد اشاره داشتند.

 

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: دشمنان تصور می‌کردند با خیره سری و اقدامات تروریستی می‌توانند توانمندی هسته‌ای ما را متوقف کنند، اما ما نه تنها ظرفیت قبلی خود را محفوظ داریم و آن را ادامه می‌دهیم، بلکه برای افزایش درصد غنی سازی گام بلندی برداشته ایم و این موضوع طی نامه‌ای رسمی به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام شده است.

 

گلرو اظهار کرد: طبق اطلاعاتی که داریم، این یک اقدام هماهنگ بین آمریکا و رژیم صهیونیستی و در آستانه مذاکرات برای امتیازگیری بیشتر بوده است. پیام ما برای رژیم صهیونیستی و آمریکا روشن است، هر قدر که شما اقدامات تخریبی تان را افزایش دهید ما هم ظرفیت‌های خود را افزایش می‌دهیم. یعنی روند پیشرفت دانش هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران غیر قابل بازگشت است و با رشادت‌های دانشمندانمان با این اقدامات تروریستی عقب نمی‌مانیم.

 

وی در پایان گفت: از مسئولان دستگاه‌های امنیتی و نظامی انتظار داریم و دشمن صهیونیستی را یک بار برای همیشه مجازات و پشیمان کنند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها