5/16/2021
یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
نشست آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه با محور برجام و خروج از افغانستان

نشست آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه با محور برجام و خروج از افغانستان

وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور، خروج از افغانستان و برنامه هسته‌ای ایران را با همتایان آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی به بحث خواهد گذاشت.

اعتمادآنلاین| وزرای خارجه آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان قصد دارند خروج نیروهای نظامی خارجی از افغانستان و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به بحث بگذارند.

 

به گزارش فارس، به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، وزارت امور خارجه آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد: «تمرکز اصلی این گفت‌وگوها افغانستان خواهد بود. دیگر مسائلی که مورد بحث قرار خواهند گرفت شامل تحولات در مرز اوکراین و روسیه و توافق هسته‌ای با ایران خواهد بود».

 

«آنه گرت کرامپ-کارنبائر» وزیر دفاع آلمان نیز گفته است ناتو خود را با برنامه‌های آمریکا برای خروج نیرو از افغانستان منطبق خواهد کرد. وی افزود انتظار می‌رود بعد از نشست ویژه این اتحاد نظامی که قرار است ساعاتی دیگر برگزار شود، چنین تصمیمی اتخاذ شود.

 

پیشتر یک مقام ارشد آمریکایی خبر داد که روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه مه شروع خواهد شد و هدف آن است که تا 11 سپتامبر (20 شهریور 1400) سال جاری (در بیستمین سالگرد حمله آمریکا به افغانستان) تمامی نیروهای آمریکایی از افغاستان خارج شده باشند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها