5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
زلزله بوشهر به تاسیسات نفتی گچساران خسارت وارد کرد

زلزله بوشهر به تاسیسات نفتی گچساران خسارت وارد کرد

زلزله 5.9 ریشتری در شهرستان گناوه استان بوشهر سبب ایجاد خسارت به زیرساخت‌ها در شهرستان گچساران شد. در گزارش‌های اولیه مشخص شد برخی از اماکن تاریخی و مذهبی و البته تعدادی اندک از تاسیسات نفتی دچار آسیب شده‌ است.

اعتمادآنلاین| زلزله 5.9 ریشتری در شهرستان گناوه استان بوشهر سبب ایجاد خسارت به زیرساخت‌ها در شهرستان گچساران شد.


به گزارش تسنیم، زلزله پنج و نه دهم ریشتری ساعت 11 و 11 دقیقه و 50 ثانیه شهر گناوه در استان بوشهر را لرزاند که به دلیل عمق و بزرگی این زمین‌لرزه بخش‌هایی از شهرستان‌های گچساران، ذباشت، دهدشت و یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید و ساکنان منطقه این زمین لرزه را احساس کردند.

 

به همین دلیل کیپ‌های امداد و نجات در همین شهرستان‌ها تشکیل و برای بررسی خسارات احتمالی در بخش‌های مختلف مشغول جست‌وجو شدند که در گزارش‌های اولیه مشخص شد برخی از اماکن تاریخی و مذهبی و البته تعدادی اندک از تاسیسات نفتی دچار آسیب شده‌است.

 

علیرضا اتابک فرماندار شهرستان گچساران از ورود خسارت به برخی زیرساخت‌های حرم امامزاده بی‌بی حکیمه (س) خواهر امام رضا علیه السلام در این شهرستان خبر داد و گفت: بر اثر وقوع زلزله پنج و نه دهم ریشتری در شهرستان گناوه استان بوشهر به برخی از زیرساخت‌های حرم بی‌بی حکیمه (س) از جمله سقاخانه، پارکینگ و اماکن رفاهی و تجاری خسارت وارد کرده و هم‌اکنون در حال بررسی جزئیات خسارت هستیم.

 

خللی در روند تولید نفت ایجاد نشده است

 

از سوی دیگر هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران نیز از ورود خسارت زلزله به زیرساخت‌های شبکه نفت در منطقه «گوره» خبر داد و گفت: توربین تلمبه‌خانه منطقه گوره از سرویس خارج شده و سقف این تلمبه خانه نیز دچار خسارت شده‌است.

 

وی با اشاره به اینکه نیروهای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در حال آماده باش کامل هستند، گفت: زلزله خللی در روند تولید نفت ایجاد نکرده‌ است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها