5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
بایدن رسما نسل‌کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی را به رسمیت می‌شناسد
وال استریت ژورنال:

بایدن رسما نسل‌کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی را به رسمیت می‌شناسد

ماه مارس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسد. این اعضای کنگره گفتند که بایدن در بیانیه سال 2020 خود نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت شناخته بود و از او خواست تا بار دیگر در مقام ریاست جمهوری هم این کار را انجام دهد.

اعتمادآنلاین| روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد، جو بایدن قصد دارد رسما نسل‌کشی امپراتوری عثمانی علیه مردم ارامنه در اوایل قرن بیستم را به رسمیت بشناسد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماه مارس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسد. این اعضای کنگره گفتند که بایدن در بیانیه سال 2020 خود نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت شناخته بود و از او خواست تا بار دیگر در مقام ریاست جمهوری هم این کار را انجام دهد.

 

در همین حال بیش از 100 عضو کنگره از جو بایدن خواستند تا کشتار دسته‌جمعی ارامنه‌ای که تحت کنترل امپراتوری عثمانی زندگی می‌کردند، بپذیرد.

 

روز سه‌شنبه مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه به هابرترک گفت روابط میان واشنگتن و آنکارا در صورتی که دولت بایدن این تحولات را به عنوان نسل‌کشی به رسمیت بشناسد، بدتر هم خواهد شد.

 

در روز چهارشنبه 107 قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای تاکید کردند: ما به جامعه مفتخر ارمنی‌های آمریکا و تمام کسانی که از حقیقت و عدالت پشتیبانی می‌کنند، می‌پیوندیم تا آشکارا و مستقیما از شما بخواهیم که در بیانیه 24 آوریل خودتان رسما نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسید.

 

این قانونگذاران گفتند که تاریخ 24 آوریل صد و ششمین سالروز "اولین روز نسل‌کشی ارامنه، قتل سیستماتیک 1.5 میلیون ارمنی به دست امپراتوری عثمانی از 1915 تا 1923 است."

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها