5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
تحریم‌ها چالش‌های پیش‌بینی نشده ایجاد کرد/ در حال ارزیابی هزینه‌ها و مزایای تحریم‌ها هستیم
خزانه‌داری آمریکا:

تحریم‌ها چالش‌های پیش‌بینی نشده ایجاد کرد/ در حال ارزیابی هزینه‌ها و مزایای تحریم‌ها هستیم

معاون وزیر خزانه داری آمریکا چهارشنبه شب گفت که تحریم ها گرچه موفقیت هایی برای دستیابی به اهداف درپی داشته اما چالش های پیش بینی نشده ای را نیز ایجاد کرده است.

اعتمادآنلاین| معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت: از آنجا که ایالات متحده با تغییر نظم بین المللی روبرو است و با توجه به این‌که آنها برای سال‌ها و دهه های آینده همچنان گزینه قوی و قابل توجهی برای سیاست گذاران به حساب می آید، وزارت خزانه داری در حال ارزیابی هزینه ها و مزایای استفاده از تحریم ها در هر مورد است.

 

به گزارش ایرنا، معاون وزیر خزانه داری امریکا چهارشنبه شب گفت که تحریم ها گرچه موفقیت هایی برای دستیابی به اهداف درپی داشته اما چالش های پیش بینی نشده ای را نیز ایجاد کرده است.

 

به گزارش رویترز، به دنبال جلسه "والی آدیمو" با انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که دولت بوزیر خزانه داری ایدن هزینه ها و مزایای تحریم های مالی را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها یک ابزار قوی و قابل اجرا در سیاست خارجی هستند.

 

وی افزود: تحریم ها برای حل امنیت ملی و چالش های اقتصادی بین المللی" به ابزار اولیه تبدیل شده اند.

 

معاون وزیر خزانه داری آمریکا ادامه داد : از آنجا که ایالات متحده با تغییر نظم بین المللی روبرو است و با توجه به این‌که آنها برای سال‌ها و دهه های آینده همچنان گزینه قوی و قابل توجهی برای سیاست گذاران به حساب می آید، وزارت خزانه داری در حال ارزیابی هزینه ها و مزایای استفاده از تحریم ها در هر مورد است.

 

دولت ترامپ در مدت چهارسال ریاست جمهوری برای پیشبرد سیاست های یکجانبه گرایانه خود تحریم های ظالمانه ای علیه ایران، کوبا، ونزوئلا و کره شمالی اعمال کرد.

 

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا نیز در حالی که تنها 120 روز از آغاز دولت وی می گذرد مانند دولت پیشین برای پیشبرد سیاست های آمریکا از اعمال تحریم ها استفاده کرده و هفته گذشته دولت وی تحریم هایی را به بهانه های واهی علیه روسیه اعمال کرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها