7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
25 هزار و 600 خودرو به دلیل مخدوش بودن پلاک در فروردین 1400 اعمال قانون شده‌اند/ تداوم اجرای طرح برخورد با پلاک‌های مخدوش
پلیس راهور اعلام کرد:

25 هزار و 600 خودرو به دلیل مخدوش بودن پلاک در فروردین 1400 اعمال قانون شده‌اند/ تداوم اجرای طرح برخورد با پلاک‌های مخدوش

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برخی از خودروها با پلاک‌های مخدوش از سوی ماموران و برخی دیگر نیز با استفاده از ظرفیت دوربین ها شناسایی می‌شوند.

اعتمادآنلاین|سرهنگ علی همه‌خانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از تداوم اجرای طرح برخورد با پلاک‌های مخدوش خبر داد و گفت: تنها در فروردین ماه امسال بیش از 25 هزار و 600 خودرو به دلیل مخدوش بودن پلاک، اعمال قانون شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی همه‌خانی، درباره اجرای طرح برخورد با خودروهای پلاک مخدوش، گفت: معمولا به دلایل مختلفی نظیر ورود و خروج در محدوده طرح ترافیک، نداشتن معاینه فنی، تردد در ساعات منع تردد شبانه و ... شاهد ارتکاب تخلف مخدوش کردن پلاک از سوی معدود رانندگان هستیم.

 

وی با بیان اینکه برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی تغییر و دستکاری در ارقام پلاک خودرو جرم است، گفت: هرگونه تغییر در ارقام پلاک وسیله نقلیه مجازات حبس از شش ماه تا یکسال را برای متخلفین در پی دارد، در همین راستا نیز پلیس راهور تهران بزرگ طرح ویژه برخورد با پلاک‌های مخدوش را در دستورکار خود قرار داد و تیم‌های گشتی پلیس در تمام ساعات شبانه‌روز اعم از ساعت اجرای منع تردد شبانه و ... اقدام به رصد خودروها می‌کنند. علاوه بر آن دوربین های ثبت تخلفات نیز به طور 24 ساعته این موارد را رصد می کند.

 

به گفته سرهنگ همه‌خانی، تنها در فروردین ماه امسال 25هزار و 689 دستگاه خودروسواری به دلیل تخلف مخدوشی و پوشش پلاک مورد اعمال قانون قرار گرفته و 2147 خودرو هم توقیف و به پارکینگ منتقل شده‌اند.

 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خاتمه با بیان اینکه برخورد با پلاک‌های مخدوش در اردیبهشت ماه نیز با قوت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برخی از این خودروها از سوی ماموران و برخی دیگر نیز با استفاده از ظرفیت دوربین ها شناسایی می‌شوند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها