5/18/2021
سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
اعلام آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در سراسر کشور

اعلام آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در سراسر کشور

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ایران با اشاره به آمادگی ارتش برای کمک به کادر درمانی کشور در زمینه مقابله با کرونا گفت: آماده احداث بیمارستان صحرایی در تهران و شهرستان‌ها هستیم.

اعتمادآنلاین| دریادار سیاری با اشاره به آمادگی ارتش برای کمک به کادر درمانی کشور در زمینه مقابله با کرونا گفت: آماده احداث بیمارستان صحرایی در تهران و شهرستان‌ها هستیم.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگویی در خصوص فعالیت‌های ارتش در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد بنا به درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران و هر کدام از شهر‌هایی که ارتش در آنجا مستقر است، هر گونه کمکی را در اختیار وزارت بهداشت و کادر درمانی قرار دهد.

 

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ظرفیت 80 الی 100 درصدیِ 40 بیمارستان ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است، افزود: همچنین حدود 450 درمانگاه نیز در این رابطه مشغول به فعالیت هستند.

 

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به ظرفیت‌های موجود در نیروی زمینی ارتش گفت: این نیرو تاکنون مطابق با نیاز استان‌های درخواست شده، چندین بیمارستان صحرایی را در کشور ایجاد کرده است و اگر نیاز باشد، این خدمات به استان‌های دیگر نیز ارائه می‌شود.

 

امیر سیاری خاطرنشان کرد: سال گذشته در هفته نخست فروردین‌ماه ارتش ظرف 48 ساعت یک نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی را در تهران ایجاد کرد و در هر استانی که نیاز باشد نیز نیرو‌های ما همچون گذشته، کار خدمات‌رسانی و امدادرسانی به کادر درمان را انجام می‌دهند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها