6/14/2021
دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
سالمندان نگران سوختن سهمیه واکسن کرونای خود نباشند / هیچ ممنوعیتی برای واکسیناسیون گروه‌های سنی وجود ندارد
علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت:

سالمندان نگران سوختن سهمیه واکسن کرونای خود نباشند / هیچ ممنوعیتی برای واکسیناسیون گروه‌های سنی وجود ندارد

معاون بهداشت وزارت بهداشت در خصوص تزریق واکسن کرونا به سالمندان گفت: افراد بالای 80 سال نگران سوختن سهمیه واکسن خود نباشند و سهمیه آن‌ها محفوظ است و کنار گذاشته شده است.

اعتمادآنلاین| علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در ارتباط با واکسیناسیون افراد بالای 80 سال که تاکنون واکسن کرونا نزده اند، توضیحاتی ارائه داد.

 

به گزارش مهر، علیرضا رئیسی، با عنوان این مطلب که سالمندان بالای 80 سال نگران سهمیه واکسن خود نباشند، گفت: سالمندان بالای 80 سال که پرونده الکترونیک سلامت دارند، هیچ مشکلی برای واکسیناسیون ندارند. اما عده‌ای از سالمندان هستند که پرونده الکترونیک سلامت ندارند که از شنبه آینده به آنها پیامک زده می‌شود که برای واکسن زدن کجا بروند.

 

وی افزود: افراد بالای 80 سال نگران سوختن سهمیه واکسن خود نباشند و سهمیه آنها محفوظ است و کنار گذاشته شده است.

 

رئیسی در پاسخ به این سوال که آیا واکسن‌هایی که تزریق می‌شود با یکدیگر تفاوت دارند یا خیر، گفت: تمام واکسن‌هایی که در سطح کشور استفاده می‌شود، برای همه گروه‌های سنی مصونیت دارد. به ویژه برای افراد 50 سال به بالا کاملاً مؤثر و کم خطر است.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: هیچ ممنوعیتی برای واکسیناسیون گروه‌های سنی وجود ندارد.

 

وی با عنوان این مطلب که برای افرادی که کمتر از 3 تا 6 ماه از ابتلای آنها می‌گذرد توصیه نمی‌شود واکسن بزنند، گفت: به سالمندان بالای 80 سال که طی هفته آینده یعنی از شنبه تا پنج شنبه با آنها تماس گرفته نشد، دوباره وارد سامانه وزارت بهداشت شده و ثبت نام کنند.

 

رئیسی ادامه داد: البته احتمال تماس نگرفتن و پیامک نزدن به این افراد خیلی کم است، مگر اینکه خودشان در ثبت مشخصات دچار مشکل شده باشند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها