6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
کاظم جلالی و ریابکوف پیرامون برجام گفت و گو کردند

کاظم جلالی و ریابکوف پیرامون برجام گفت و گو کردند

کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو و ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه درخصوص سیر اوضاع پیرامون برجام و مذاکرات در این زمینه تبادل نظر کردند.دو طرف در این دیدار در مورد احیای برجام در حالت اولیه آن باتوجه به رایزنی های طرف های برجامی در وین گفت و گو کردند.  

اعتمادآنلاین| کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو و سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه درباره احیای برجام گفت و گو و تبادل نظر کردند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، جلالی و ریابکوف درخصوص سیر اوضاع پیرامون برجام و مذاکرات در این زمینه تبادل نظر کردند.

 

دو طرف در این دیدار در مورد احیای برجام در حالت اولیه آن باتوجه به رایزنی های طرف های برجامی در وین گفت و گو کردند.  

 

ایران و اعضای گروه 1+4 شامل روسیه، آلمان، فرانسه، انگلیس و چین به همراه آمریکا از چند هفته پیش در وین برای احیای برجام در حالت اولیه آن که در سال 2015 امضا شده است، مذاکره می کنند.

 

هدف این مذاکرات بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم های یکجانبه و غیرقانونی این کشور علیه ایران و بازگشت ایران به تعهدات خود در برجام است که در رابطه با خروج واشنگتن از این توافق بین المللی در سال 2018 اجرای آن متوقف شده است.

 

سفیر ایران و معاون وزیر خارجه روسیه درخصوص وضعیت سازمان منع تسلیحات شیمیایی و برخی مسائل در دستور کار آن نیز تبادل نظر کردند.

 

جلالی و ریابکوف درباره برخی مسائل مرتبط با همکاریهای ایران و روسیه نیز گفت و گو کردند.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها