7/29/2021
پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۴۰۰
کلاب‌هاوس به دردسر جدید محمد بن سلمان تبدیل شد
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

کلاب‌هاوس به دردسر جدید محمد بن سلمان تبدیل شد

یک سازمان مدافع حقوق بشر عربی اعلام کرد، گرچه سرویس‌ اطلاعاتی عربستان از شبکه‌های اجتماعی جاسوسی می‌کند، اما سرویس‌هایی همچون کلاب‌هوس بر دردسر نهادهای اطلاعاتی این کشور دامن زده است.

اعتمادآنلاین| یک سازمان مدافع حقوق بشر عربی اعلام کرد، گرچه سرویس‌ اطلاعاتی عربستان از شبکه‌های اجتماعی جاسوسی می‌کند، اما سرویس‌هایی همچون کلاب‌هوس بر دردسر نهادهای اطلاعاتی این کشور دامن زده است.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، سازمان «دموکراسی فعلی در جهان عرب» (DAWN) با انتشار مقاله‌ای به قلم الیزا کمپل اعلام کرد، فعالان شبکه‌های اجتماعی در داخل عربستان تحت نظر سرویس‌های اطلاعاتی این کشور هستند و این مساله در مورد کلاب‌هاوس هم صدق می‌کند.

 

به زعم این نویسنده، ماموران دولتی عربستان به اتاق‌های چت کلاب‌هوس سرک می‌کشند تا از نزدیک از اتفاقات آن مطلع شوند و سپس بتوانند افرادی را که در این فضا به بیان نظرات مخالف خود می‌پردازند تحت تعقیب قرار دهند و مجازات کنند.

 

با این حال به اعتقاد کمپل، کلاب‌هاوس به کابوس جدیدی برای ولیعهد عربستان تبدیل شده است زیرا بار مضاعفی بر دوش نهادهای سرکوبگر آزادی‌های عمومی در این کشور گذاشته است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها