6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
دور دنیا| محمد بن سلمان عاشق بازی‌های کامپیوتری است + عکس
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا| محمد بن سلمان عاشق بازی‌های کامپیوتری است + عکس

محمد بن سلمان آن‌قدر عاشق بازی‌های رایانه‌ای است که بخشی از صندوق ذخیره ارزی کشورش را به خرید سهام شرکت‌های تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای اختصاص داد.

اعتمادآنلاین| محمد بن سلمان آن‌قدر عاشق بازی‌های رایانه‌ای است که بخشی از صندوق ذخیره ارزی کشورش را به خرید سهام شرکت‌های تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای اختصاص داد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی «Oil price» طی گزارشی در این باره نوشت: ولع بسیار زیاد محمد بن سلمان به بازی‌های رایانه‌ای باعث شد دستور دهد از صندوق ذخایر ارزی عربستان مقادیری برداشت و در چند شرکت تولیدکننده بازی رایانه‌ای سرمایه‌گذاری شود.

 

به نوشته این پایگاه اطلاع‌رسانی، بن سلمان به شدت شیفته بازی «Call of Duty» است، این در حالی است که گفته می‌شود میزان سرمایه‌گذاری محمد بن سلمان از محل صندوق ذخایر ارزی عربستان در سه شرکت بازی‌های رایانه‌ای آمریکایی به بیش از 3.3 میلیارد دلار رسیده است.

 

در ادامه این افشاگری تاکید شده است بن سلمان اکنون 14.9 میلون سهم از سهام «Activision Blizzard» را به ارزش 1.3 میلیارد دلار در اختیار دارد.

 

از طرفی 7.4 میلیون سهم از سهام «Electronic Arts» را به ارزش 1.06 میلیارد دلار و 3.9 میلیون سهم از سهام «Take-Two Interactive» را به ارزش 825 میلیون دلار خریداری کرده است.

 

تهیه‌کننده گزارش تاکید کرده که تمامی اطلاعات خود را از داده‌های بازار بورس آمریکا گرد آورده و مطلع شده که طی چند روز گذشته نیز محمد بن سلمان در حال خرید یک شرکت بازی‌های رایانه‌ای جهانی دیگر به مبلغی سرسام‌آور بوده است.

 

محمد بن سلمان1

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها