7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می‌شود
سعید خطیب‌زاده:

حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: مسیر برداشت مبلغ حق عضویت ایران در سازمان ملل متحد از حساب ایران در بانک کره‌ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت به زودی انجام خواهد شد.

اعتمادآنلاین| «سعید خطیب‌زاده» در خصوص اخبار منتشر شده در زمینه تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل متحد گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در پرداخت حق عضویت خود به سازمان ملل به موقع عمل کرده است‌ و مشکل پیش آمده در سال گذشته نیز به دلیل بلوکه کردن مسیر پرداخت از سوی ایالات متحده بوده است.  

 

به گزارش خبرآنلاین، وی با بیان اینکه دبیرخانه سازمان ملل متحد کاملا در جریان جزئیات مشکل ایجاد شده است، اضافه کرد: مشکل پیش آمده در پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا بود که مانع از انتقال به موقع حق عضویت ایران شد که در این زمینه طبیعتا قصوری متوجه ایران نبوده است.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد: در مذاکرات صورت گرفته با خزانه‌داری سازمان ملل، ضمن ارائه راهکار پیشنهادی انتقال پول از محل منابع مالی ایران در کره جنوبی، مقرر شد که آن سازمان ضمن تلاش برای رفع موانع انتقال پول تخصیص یافته از سوی جمهوری اسلامی ایران، مجوز اوفک در زمینه انتقال پول را پیگیری کند.

 

خطیب‌زاده ادامه داد: اخیرا این مجوز صادر شده و مسیر برداشت مبلغ حق عضویت از حساب ایران در بانک کره‌ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت به زودی صورت خواهد گرفت.

 

«آنتونی گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد طی روزهای اخیر در نامه‌ای به رییس دوره مجمع عمومی این سازمان خواسته است تا جمهوری اسلامی ایران و 9 کشور دیگر به دلیل افزایش بدهی خود در حق عضویت سالانه از حق رای فعلا محروم شوند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها