6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
روزنامه صهیونیستی هاآرتص از شکنجه زندانیان فلسطینی پرده برداشت

روزنامه صهیونیستی هاآرتص از شکنجه زندانیان فلسطینی پرده برداشت

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در شماره دیروز (پنجشنبه) خود از شکنجه وحشیانه زندانبانان اسراییلی علیه اسرای جنبش حماس در زندان صحرایی النقب در 24 مارس 2019 ( 4 فروردین 98 ) پرده برداشت.

اعتمادآنلاین| هاآرتص در تارنمای خود این خبر را به همراه ویدیو ضبط شده توسط دوربین های زندان منتشر کرد که در آن شکنجه 55 اسیر فلسطینی را نشان می دهد. زندانیان ساعت های متمادی را با توجه به حضور گسترده ده ها زندانبان در محل شکنجه در همین وضعیت بسر بردند.

 

به گزارش ایرنا، این ویدیو اسرای فلسطینی را در حالی نشان می دهد که دست بسته بر روی زمین خوابانده شده اند و زندانبانان به نوبت آنها را زیر ضربات مشت و لگد و باتوم قرار داده اند و مانع از آن می شوند که زندانیان از خود حرکتی نشان داده و یا سخنی به میان آورند.

 

هاآرتص به نقل از یکی از مقامات مسئول زندان های اسراییلی نوشت: این اقدام تجاوزکارانه یکی از خشونت آمیزترین رویداد شکل گرفته در زندان های اسراییل است . این ویدیو دستکم 10 زندانبان را در حال ضرب و شتم اسرا نشان می دهد.

 

بر اساس این گزارش اداره زندان های رژیم صهیونیستی برای شنیدن مکالمات تلفنی مخفیانه اسرا دستگاه های استراق سمع نصب کرده است و همین امر باعث ایجاد تنش شدید میان اسرای فلسطینی و زندانبانان و در نهایت یورش شماری از زندانبانان به بخش اسرای جنبش حماس شده است.

 

خبرگزاری فلسطینی " وفا" چندی پیش فاش کرد که  450 اسیر فلسطینی همچنان در زندان های رژیم اشغالگر قدس بسر می برند که در میان آنها 140 خردسال و 41 زن به چشم می خورند.

 

این در حالی است که شمار اسرا و زندانیان قدیمی بازداشت شده قبل از امضای توافقنامه اوسلو به 25 تن می رسد که قدیمی ترین آنها " کریم یونس " و " ماهر یونس " هستند که از سال 1983 تا کنون در بازداشت بسر می برند.

 

علاوه بر آنها باید به آن دسته از اسرای فلسطینی اشاره کرد که بر اساس توافق دوجانبه شکل گرفته موسوم به " وفاداری نسبت به آزادگان " آزاد شدند اما رژیم صهیونیستی بار دیگر اقدام به بازداشت آنها نمود که برجسته ترین آنها " نائل البرغوثی " است که چند دوره پی در پی را در زندان های اسراییل بسر برده است که در مجموع به 41 سال می رسد که 34 سال آن را به طور مستمر در زندان پشت سر گذاشت.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها