7/29/2021
پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۴۰۰
بیت کوین همچنان در سراشیبی افت قیمت/ اتریوم 2 هزار و 345 دلار شد
قیمت ارز‌های دیجیتالی در 23 خرداد؛

بیت کوین همچنان در سراشیبی افت قیمت/ اتریوم 2 هزار و 345 دلار شد

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتال امروز در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

اعتمادآنلاین| دولت تایلند با هدف مقابله با تخلفات مالی، معامله میم کوین‌ها و توکن‌های غیرقابل تعویض (یا همان NFT) را در این کشور ممنوع اعلام کرد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، میم کوین‌ها به ارز‌های دیجیتالی اطلاق می‌شود که بیش از آنکه دارای پشتوانه فنی باشند، به پشتوانه طرفداران خود و بیشتر با هدف سرگرمی عرضه می‌شوند. دوج کوین و شیبا از معروف‌ترین میم کوین‌های حال حاضر بازار محسوب می‌شوند.

 

اختلاف دیدگاه بین کشور‌ها بر سر ارز‌های دیجیتالی باعث اتخاذ رویکرد‌های کاملا متفاوتی در برابر آن‌ها شده است. در هلند یکی از مقامات ارشد مالیاتی این کشور خواستار ممنوعیت کامل هرگونه فعالیت مرتبط با ارز‌های دیجیتالی شده است. در آمریکا، الیزابت وارن- سناتور دموکرات- بیت کوین را یک ابزار تخلف برای پولشویی و سایر ارز‌های مجرمانه دانسته است. در هند، اما برخی منابع خبر از بازبینی احتمالی دولت در ممنوعیت مبادلات ارز‌های دیجیتالی داده‌اند.

 

قرار است نخستین تراکنش رسمی با استفاده از ارز‌های دیجیتالی بین دو بانک اروپایی انجام شود. این عملیات به صورت استقراض و بین بانک‌های ملی فرانسه و سوئیس خواهد بود

 

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر 1520 میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل 2.44 درصد کمتر شده است. در حال حاضر 51 درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و 17 درصد در اختیار اتریوم است.

 

بیت کوین


بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 659.25 میلیارد دلار، در رتبه 1 بازار قرار داشته و سهم 42.71 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

 

اتریوم


اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 272.46 میلیارد دلار، در رتبه 2 بازار قرار داشته و سهم 17.65 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

 

تتر


تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 62.6 میلیارد دلار، در رتبه 3 بازار قرار داشته و سهم 4.05 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

 

قیمت ارز‌های دیجیتالی


شما مخاطبان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم در 23 خرداد را در ادامه این خبر ببینید:

جدول ارزرمز

گفتنی است؛ نرخ ارز‌های دیجیتال لحظه‌ای در حال تغییر است و اعداد جدول در زمان تنظیم این خبر ثبت شد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها