7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
آخرین فرصت تبلیغات انتخاباتی اعلام شد

آخرین فرصت تبلیغات انتخاباتی اعلام شد

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: زمان تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مطابق قانون تا ساعت 7 صبح روز پنجشنبه 27 خردادماه و زمان تبلیغات کاندیداهای شوراها تا ساعت 24 روز چهارشنبه 26 خردادماه است.

اعتمادآنلاین| رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: تعداد 9 میلیون و 815 هزار و 77 نفر واجد شرایط رای دادن در استان تهران و از این تعداد واجد شرایط، 190 هزار و 979 نفر رای اولی در استان تهران است.

 

به گزارش ایلنا، شکراله حسن بیگی در بیست و نهمین جلسه ستاد با تقدیر از تلاش کمیته های ستاد انتخابات استان تهران در جهت برنامه ریزی برگزاری انتخابات 28 خردادماه اظهار داشت: امیدواریم روز جمعه همچون دوره های گذشته شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای در کشور و به ویژه استان تهران باشیم.

 

وی با اشاره به آمار شعب اخذ رای در استان تهران تصریح کرد: 6 هزار و 846 شعبه اخذ رای که از این تعداد 425 شعبه سیار در استان تهران پیش بینی شده است. شعب سیار برای حضور در بیمارستان ها، منازل افرادی که در قرنطینه کرونا هستند و همچنین، کمک به شعب سیاری که با جمعیت رای دهندگان روبه رو باشد، فعال هستند.

 

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: اخذ رای در روز جمعه 28 خردادماه در شعب مختلف از ساعت 7 صبح آغاز می شود و اعضای شعب از ساعت 6 صبح در محل حضور دارند و زمان رای گیری مطابق قانون تا ساعت 17 روز جمعه ادامه دارد و تمدید این زمان با نظر وزیر کشور و مصوبه ستاد کرونا تا 2 صبح روز شنبه برای شعبی که افراد در صف دادن حضور دارند و با هماهنگی هیئت نظارت، امکان تمدید است.

 

حسن بیگی در خصوص حضور نمایندگان فرماندار در شعب عنوان کرد: دو نماینده فرماندار باید در شعب حضور داشته باشند و همچنین یک نماینده از ظرفیت قانون مجلس خبرگان و یک نماینده از ظرفیت قانون ریاست جمهوری حضور دارند تا به هر دلیلی یکی از نمایندگان فرماندار حضور نداشت، روند رای گیری ادامه یابد.

 

رئیس ستاد انتخابات استان تهران تعداد 9 میلیون و 815 هزار و 77 نفر واجد شرایط رای دادن در استان تهران خبر داد و گفت: از این تعداد واجد شرایط، 190 هزار و 979 نفر رای اولی در استان تهران است.

 

وی به آمار نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا و میاندوره ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: برای 47 شهر استان تهران، 4 هزار و 810 نامزد شوراهای شهر وجود دارد و برای 502 روستای استان تهران، 3 هزار و 449 نامزد شوراهای روستا است؛ همچنین تعداد کاندیداهای میاندوره ای مجلس شورای اسلامی 215 نامزد است که برای یک کرسی رقابت می کنند و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز در استان تهران برای سه کرسی 16 نامزد رقابت می کنند.

 

حسن بیگی در بخش دیگری از سخنانش به جلسه ای که با حضور نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری در محل ستاد انتخابات استان تهران برگزار شد اشاره کرد و افزود: در این جلسه در راستای اجرای قانون انتخابات و حفظ حقوق هریک از کاندیداها در زمان برگزاری انتخابات مطابق مر قانون  مورد بررسی قرار گرفت.

 

گفتنی است؛ براساس اعلام ستاد انتخابات استان تهران؛ زمان تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مطابق قانون تا ساعت 7 صبح روز پنجشنبه 27 خردادماه و زمان تبلیغات کاندیداهای شوراها تا ساعت 24 روز چهارشنبه 26 خردادماه است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها