7/29/2021
پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۴۰۰
بایدن اتهام‌زنی‌ها به چین درخصوص منشأ ویروس کرونا را تکرار کرد

بایدن اتهام‌زنی‌ها به چین درخصوص منشأ ویروس کرونا را تکرار کرد

رئیس‌جمهور آمریکا با ابراز تردید درباره همکاری دولت چین با تحقیقات سازمان جهانی بهداشت درباره منشأ شیوع ویروس کرونا، گفت پکن فقط درباره نقش خود برای کمک به جهان حرف می‌زند.

اعتمادآنلاین| «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه (به وقت ژنو) اتهام‌زنی‌های مقامات دولت پیشین این کشور علیه چین درخصوص منشأ ویروس «کووید19» را تکرار کرد.

 

به گزارش فارس به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بایدن طی نشست خبری در ژنو گفت چین تلاش کرده خودش را یک کشور مسئول در مقابله با همه‌گیری کرونا نشان دهد اما هنوز مشخص نیست که پکن واقعا تلاش کرده منشأ شیوع این ویروس را پیدا کند یا خیر.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مانند «دوستان قدیمی» از «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور چین می‌خواهد که تحقیقات سازمان جهانی بهداشت درخصوص ویروس کرونا را بپذیرد، گفت: «ببینید، بگذارید یک چیز را صریح بگویم، ما همدیگر را به‌خوبی می‌شناسیم اما دوستان قدیمی نیستیم. فقط مسئله کاری در میان است».

 

رئیس‌جمهور آمریکا با ابراز تردید درباره همکاری کافی چین با تحقیقات سازمان جهانی بهداشت، اظهار داشت: «چین تلاش می‌کند خودش را یک کشور مسئول نشان دهد و درباره اینکه چقدر به جهان برای مقابله با ویروس کرونا و واکسیناسیون کمک کرده به‌شدت صحبت می‌کند».

 

به نوشته رویترز، بایدن ادامه داد: «ببینید، برخی چیزها را نیازی نیست به جهانیان توضیح بدهید، آنها خودشان نتایج را می‌بینند. آیا واقعا چین تلاش کرده که به واقعیت [منشأ شیوه ویروس کرونا]‌ ببرد؟»

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها