9/17/2021
جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
مدیران انرژی جهان: نفت 100 دلاری می‌شود

مدیران انرژی جهان: نفت 100 دلاری می‌شود

مدیران شرکت‌های بزرگ انرژی معتقدند در حالی که نوسان بازار بیشتر می‌شود ممکن است قیمت نفت به 100 دلار برای هر بشکه برسد.

اعتمادآنلاین| مدیران شرکت‌های عمده انرژی جهان روز سه‌شنبه (یکم تیرماه) اعلام کردند که قیمت شاخص‌های نفت می‌تواند به 100 دلار برای هر بشکه برسد و نوسان‌های قیمت هم به‌دلیل کاهش سرمایه‌گذاری‌ها و فرآیند انتقال انرژی افزایش یابد.

 

به گزارش ایلنا، پاتریک پویان، مدیر عامل شرکت توتال انرژیز در مجمع اقتصادی قطر گفت: امکان رسیدن قیمت نفت به 100 دلار برای هر بشکه وجود دارد، اما در سال‌های آینده دوباره می‌توانیم شاهد افت‌ قیمت‌ها باشیم و دیگر به نوسان قیمت‌ها عادت کرده‌ایم.

 

قیمت نفت خام در روز سه‌شنبه به بالاترین قیمت خود در بیش از دو سال اخیر – بیش از 75 دلار برای هر بشکه – رسید.

 

بن ون بوردن، مدیرعامل شرکت انگلیسی - هلندی شل در این رویداد تصریح کرد: به احتمال زیاد هم شاهد نفت 50 دلاری و هم نفت 100 دلاری خواهیم بود، البته درباره توالی آن نمی‌توانم نظری دهم.

 

درن وود، مدیرعامل شرکت اکسون موبیل هم اظهار کرد: فکر می‌کنم با خروج از همه‌گیری و فقدان سرمایه‌گذاری در صنعتمان و هم‌زمان با آغاز دوباره رشد اقتصادی، نبود توازن عرضه و تقاضا بیشتر شود.

 

وی اظهار کرد: سپس با گذشت زمان، عرضه افزایش می‌یابد و شاهد توازن دوباره آن خواهیم بود بنابراین هر دو مورد را خواهیم دید اما به احتمال زیاد قیمت‌ها در کوتاه‌مدت بالاتر خواهد بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها