10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
چرا افقری به المپیک نرسید؟

چرا افقری به المپیک نرسید؟

مهرشاد افقری که رکورد B المپیک را در مسابقات انتخابی المپیک ثبت کرده بود، نتوانست مسافر توکیو شود.

اعتمادآنلاین|با وجودی که مهرشاد افقری در مسابقات انتخابی المپیک بلغارستان سهمیه B المپیک را در ماده 100 پروانه کسب کرده بود اما با اعلام فدراسیون شنا و طبق قوانین فینا متین بالسینی به عنوان نماینده ایران در ماده 200 متر پروانه المپیک معرفی شد و او از طریق سهمیه یونیورسالیتی مسافر توکیو شد. 

 

به گزارش ایسنا،متین بالسینی به همراه سه ملی‌پوش دیگر 29 و 30 خرداد در مسابقات انتخابی المپیک صربستان شرکت کرد و دوبار رکورد ملی ماده 200 متر پروانه را شکست اما او نتوانست رکورد ورودی المپیک را ثبت کند و با اختلاف حدود یک ثانیه از کسب سهمیه المپیک بازماند.

 

فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو بعد از عدم کسب سهمیه مستقیم ملی‌پوشان در این مسابقات با رایزنی سعی در کسب سهمیه یونیورسالیتی داشت و در تاریخ مشخص شده فینا یعنی20 ژوئن برابر 30 خرداد اسامی ملی‌پوشان را (متین بالسینی، مهدی انصاری، سینا غلامپور و بنیامین قره‌حسنلو) را برای سهمیه یونیورسالیتی به فینا اعلام کرد. 

 

اما بعد از آن در چهارم و پنجم تیر پایگاه قهرمانی شنای اصفهان سه شناگر را به مسابقات انتخابی المپیک بلغارستان اعزام کرد و مهرشاد افقری توانست در آن مسابقات در ماده 100 پروانه رکورد ورودی B المپیک را کسب کند. بر اساس قوانین فینا بهترین‌هایی که حد نصاب ورودی B را کسب کنند در دسته‌بندی المپیک قرار خواهند گرفت. از آنجایی که کسب این رکورد خارج از زمان تعیین شده (25 جون) از سوی فینا است افقری شانس حضور در المپیک را از دست داده است.

 

البته رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو سعی داشت تا علاوه بر سهمیه ورودی افقری از سهمیه یونیورسالیتی نیز استفاده کند و دو شناگر را راهی المپیک کند اما به این دلیل که قبل از سهمیه مستقیم افقری اسامی ملی‌پوشان برای سهمیه یونیورسالیتی به فینا اعلام شده بود فینا بالسینی را به عنوان نماینده شنای ایران در توکیو معرفی کرد.
 
از دست رفتن شانس حضور در المپیک برای افقری که بعد از 14 سال توانست رکورد B المپیک را در این رشته ثبت کند یک تراژدی تلخ برای این ورزشکار است.


اگر فدراسیون شنا در مسابقات صربستان شناگران اصفهانی را نیز اعزام می‌کرد و یا حداقل برای کسب سهمیه یونیورسالیتی اسامی این شناگران را نیز به فینا اعلام می‌کرد اکنون مهرشاد افقری مسافر توکیو بود. البته شاید کسی هم متصور نبوده که شناگر اصفهانی پس از مهلت اعلام نفرات برای گرفتن سهمیه یونیورسالیتی بتواند ورودی B  المپیک را بدست آورد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها