10/26/2021
سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۴۰۰
68 کشته و 34 زخمی براثر رعد و برق در هند

68 کشته و 34 زخمی براثر رعد و برق در هند

پلیس هند اعلام کرد در یک روز گذشته وقوع رعد و برق در چند شهر ایالت‌های راجستان، اوتار پرادش و مادیا پرادش باعث کشته شدن 68 نفر از جمله 7 کودک شده است.

اعتمادآنلاین| پلیس افزود: 21 نفر از جمله شش کودک نیز در شهرهای جیپور، کوتا، جالوار و دولپور واقع در ایالت راجستان به دلیل برخورد صاعقه مجروح شده‌اند.


به گزارش ایرنا از "ایندیا تودی"، یک مقام پلیس توضیح داد: روز گذشته 11 نفر درحالی که در برج‌های قلعه توریستی "امبر" در راجستان مشغول عکاسی بودند، صاعقه به آن‌ها برخورد کرد و جان خود را از دست دادند.

 

موارد دیگر مرگ براثر صاعقه درحالی رخ داده است که افراد در فضای باز و مناطق مرتفع قرار داشتند.


اما در ایالت اوتار پرادش نیز که پرجمعیت‌ترین ایالت هند است 41 نفر که در میان آن‌ها زنان و کودکان حضور دارند به دلیل برخورد صاعقه جان خود را از دست داده‌اند.


یک مقام ایالتی در این خصوص گفت: بیشترین موارد مرگ و میر در منطقه پریاگراج اتفاق افتاده است و صاعقه جان 14 نفر را در این منطقه گرفته است.


به گفته مقامات دولتی ایالت مادیا پرادش، در یک روز گذشته 7 نفر در مناطق مختلف این ایالت به دلیل برخورد صاعقه به آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

 

سال گذشته نیز در صاعقه در دو ایالت بیهار و اوتار پرادش، جان 116 نفر را گرفت. 


در سال 2019، بیش از یک هزار و 600 نفر در مناطق مختلف هند به دلیل وقوع سیل و رانش زمین جان خود را از دست دادند. 


باران‌های موسمی (مانسون) که از ژوئن تا سپتامبر به طور منظم در هند ادامه دارد همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی دراین منطقه برجای می‌گذارد. 


مانسون حدود 70 درصد بارش سالانه هند را تامین می‌کند و برداشت محصولات مهم کشاورزی مانند برنج، گندم، نیشکر و دانه‌های روغنی مانند سویا به آن وابسته است. حدود 15 درصد از اقتصاد 2 تریلیون دلاری هند به بخش کشاورزی اختصاص دارد اما این بخش نیمی از جمعیت 1.3 میلیارد نفری هند را به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار کرده است


این فصل در جنوب آسیا با سیل‌های گسترده و طوفان‌های شدید همراه است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها