9/22/2021
چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
نویسنده‌ها در پرداختن به شخصیت‌های منفی چندان وارد جزئیات نمی‌شوند
رضا رویگری، بازیگر سینما و تلویزیون:

نویسنده‌ها در پرداختن به شخصیت‌های منفی چندان وارد جزئیات نمی‌شوند

یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: نویسنده‌ها در پرداختن به شخصیت های منفی چندان وارد جزئیات نمی شوند و تصورشان بر این است که اگر شخصیتی چند کار نادرست انجام دهد پس کاراکتر وجهه منفی پیدا می کند

اعتمادآنلاین| رضا رویگری، بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص اینکه آیا در آثار سینمایی و تلویزیونی شخصیت های منفی داشتیم که ماندگار بماند به خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: در آثار سینمایی و تلویزیونی چندین اثر چون «به کجا چنین شتابان»، «ملکوت»، «بوتیک»، «شب بیست و نهم» و...... داشته ام که به عنوان کاراکتر منفی در این فیلم ها و سریال ها حضور داشتم و فکر می کنم توانسته ام نقش های ماندگاری را خلق کنم و در کنار من افراد هنرمند دیگری بوده اند که همچنان به دلیل نقش آفرینی در شخصیت های منفی و تا حدودی خاکستری ماندگار شدند. 

 

به گزارش برنا، او ادامه داد: تمام این ها بستگی به نوع نوشتن دارد و علاوه بر آن بازی کردن بازیگران هم به شدت موثر و مهم است.

 

رویگری در پاسخ به این سوال و اینکه چه علتی دارد که شخصیت های منفی به دلیل جذابیت ها برخی مواقع از کاراکتر های مثبت بیشتر دیده می شوند بیان کرد: به این دلیل که در سینمای ایران نقش مثبت باید بی دلیل خوب باشد اما نقش منفی آزاد است تا هر کاری که می خواهد انجام دهد و همین به شخصیت منفی اجازه می دهد تا خود صحنه هایی را خلق کند.

 

این بازیگر در این خصوص که نقش منفی چقدر برای او جذابیت دارد تصریح کرد:  مثبت و منفی بودن کاراکتر اهمیتی ندارد و به نظر من کاراکتر باید جذاب باشد.

 

بازیگر سریال «به کجا چنین شتابان» در این باره که چرا برخی نویسنده ها فیلمنامه و نقش منفی را به خوبی از آب در نمی آورند بیان کرد: به این دلیل که نویسنده ها در پرداختن به شخصیت های منفی چندان وارد جزئیات نمی شوند و تصورشان بر این است که اگر شخصیتی چند کار نادرست انجام دهد پس کاراکتر وجهه منفی پیدا می کند درحالی که کاراکتر های منفی می توانند پیچیدگی های زیادی داشته باشند که کاراکتر های مثبت فاقد این ویژگی ها باشند به عنوان مثال به یاد دارم در محله ما شخصی بود که درآمدش از راه های نادرستی بود اما در ماه محرم برای امام حسین (ع) عزاداری می کرد. نویسنده های ما باید بدانند که کاراکتر های منفی حتی می توانند وجهه های مثبت داشته باشند و لازم نیست یک شخصیت منفی تمام کار ها و عملکرد هایش غیر اخلاقی باشد چنین ویژگی هایی است که کاراکتر منفی را جذاب می کند، متاسفانه نگاهی سطحی به شخصیت های منفی در سینما و تلویزیون وجود دارد. در برابر آن کاراکتر مثبت هم همین طور است و همه کار هایش نباید وجهه مثبت داشته باشد.
 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها