10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
آلمان با فیلم ماریا شرادر به رقابت اسکار 2022 می‌رود
زندگی با ربات‌ انسان‌نما؛

آلمان با فیلم ماریا شرادر به رقابت اسکار 2022 می‌رود

کشور آلمان فیلم منتخبش برای حضور در رقابت اسکار بهترین فیلم بین‌المللی 2022 را انتخاب کرد.

اعتمادآنلاین| فیلم «من آدم تو هستم» ساخته ماریا شرادر از سوی آلمان به رقابت اسکار معرفی شد.

 

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، این فیلم با بازی مارِن اِگرت که برای بازی در این فیلم برنده خرس نقره بهترین بازیگر جشنواره فیلم برلین شد، هشتمین فیلمی است که تاکنون به آکادمی اسکار برای حضور در رقابت بهترین فیلم بین‌المللی سال معرفی می‌شود.

 

اگرت در این فیلم در نقش دانشمندی ظاهر شده که در موزه مشهور «پرگامون» برلین کار می‌کند. وی در یک تحقیق فوق‌العاده سهیم می‌شود و باید به مدت 3 هفته با یک ربات انسان‌نما با بازی دن استیونز زندگی کند. این ربات متناسب با شخصیت و نیازهای زندگی وی و فقط برای خوشحال کردن او ساخته شده است.

 

امتیاز اکران این فیلم در آمریکا توسط «بلیکر استریت» خریداری شده و فیلم قرار است از 24 سپتامبر در سینماهای آمریکا اکران شود.

 

«من آدم تو هستم» که در جشنواره فیلم تورنتوی امسال نیز حضور دارد و در ماه جولای در آلمان در سینماها به نمایش درآمد، از میان فیلم‌های سال آلمان از سوی یک هیات 9 نفره انتخاب شده است.

 

آلمان در سال‌های اخیر موفقیت‌های زیادی در بخش بهترین فیلم بین‌المللی داشته است و سال 2018 با فیلم «هرگز رو برنگردان» ساخته فلوریان هنکل فون دونرسمارک و پیش از آن با فیلم «تونی اردمان» ساخته مارن آده در سال 2016 با اقبال روبه‌رو شد. این کشور تاکنون 3 بار جایزه اسکار را کسب کرده که که آخرینش در سال 2006 با اولین فیلم بلند ساخته فون دونرسمارک یعنی «زندگی دیگران» بود.

 

فهرست کوتاه بهترین فیلم‌های بین‌المللی اسکار 21 دسامبر منتشر می‌شود و از میان آنها نامزدها در 8 فوریه انتخاب و معرفی می‌شوند.

 

تاکنون به جز آلمان هفت کشور دیگر نامزدهایشان را برای اسکار معرفی کرده‌اند که شامل این فیلم‌ها می‌شود:

 

کامبوج: «ساختمان سفید» ساخته کاویچ نیانگ

اکوادور: «زیردریایی» ساخته آلفردو لئون لئون

کوزوو: «کندو» ساخته بلرتا باشولی

مراکش: «شب‌های کارابلانکا» ساخته نبیل آیوچ

لهستان: «ردی به جا نگذار» ساخته یان پی. ماتوشینسکی

سوییس: «اولگا» ساخته لی گریپ

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها