10/22/2021
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
کرونا کار ده سال آینده بوئینگ را هم خراب کرد

کرونا کار ده سال آینده بوئینگ را هم خراب کرد

شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا اعلام کرد: علی رغم پیش بینی بهبود اوضاع فروش هواپیما اما بعید به نظر می‌رسد تا ده سال آینده هم تقاضا به دوران پیش از کرونا برسد.

اعتمادآنلاین| شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا پیش بینی خود برای تقاضای خرید هواپیما در بلندمدت را افزایش داد. دلیل این افزایش این است که این شرکت انتظار دارد در سال 2022 تقاضا برای مسافرت‌های داخلی در کشورهای جهان به سطح دوران پیش از کرونا باز گردد.

 

به گزارش فارس به نقل از راشا تودی، این شرکت می‌گوید:‌ اما بهبود اوضاع پروازهای بین المللی تا سال 2024 طول خواهد کشید. 

 

این شرکت پیش بینی کرده که طی بیست سال آینده 43 هزار و 610 فروند هواپیمای مسافربری تولید خواهد کرد و آنها را به ارزش 7200 میلیارد دلار به فروش برساند. این میزان البته 500 فروند بیشتر از پیش بینی این شرکت آمریکایی نسبت به سال گذشته است؛ چراکه در آن سال برای بیست سال آینده فروش 43 هزار و 110 فروندی را برای خود در نظر گرفته بود. 

 

این شرکت هواپیماسازی در باره پیش بینی فروش خود طی ده سال آینده که اتفاقا تاثیرپذیری بیشتری نسبت به تبعات شیوع کرونا دارد، رقم 19 هزار و 330 فروند را در نظر گرفته است که البته نسبت به سال گذشته 980 فروندن بیشتر کرده است. 

 

البته بوئینگ می‌گوید طی ده سال آینده حجم بازار فروش و ارائه خدمات مربوط به هواپیماهای تجاری در جهان به 9 هزار میلیارد دلار خواهد رسید. 

 

شرکت بوئینگ می‌گوید: فروش هواپیماهای پهن پیکرش از جمله مدل بوئینگ 787 دریم لاینر بیشترین آسیب را از مل شیوع ویروس کرونا شاهد بوده و کارشناسان هنوز نسبت به بهبود تقاضا برای مدل‌های چند راهرود و پهن پیکر خیلی امیدوار نیستند.

 

بویئنگ همچنین معتقد است تا ده سال آینده هم بعید است اوضاع تقاضا برای هواپیماهای مسافربری به دوارن پیش از کرونا بازگردد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها