10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
«تل ماسه» گیشه سینما را امیدوار کرد

«تل ماسه» گیشه سینما را امیدوار کرد

فیلم علمی-تخیلی «تل ماسه» در نخستین هفته اکران بین المللی خود به فروش 36.8 میلیون دلاری در گیشه دست یافت.

اعتمادآنلاین| «تل ماسه» محصول مشترک برادران وارنر و لجندری پیکچرز، در اکران آغازین در گیشه بین الملل موفق ظاهر شد و به فروش 36.8 میلیون دلاری از محل بیش از 7800 سالن سینما دست یافت که آماری امیدوار کننده با توجه به شرایط کنونی سینماهادر سایه ادامه همه گیری ویروس کروناست. 

 

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، سینمای روسیه با فروش 7.6 میلیون دلار، بهترین بازار خارجی فیلم «تل ماسه» بود و پس از آن فرانسه (7.5 میلیون دلار)، آلمان (4.9 میلیون دلار) و ایتالیا (2.6 میلیون دلار) قرار دارند. این فیلم در ادامه در برخی کشورهای خاورمیانه اکران خواهد شد و از تاریخ 22 اکتبر نیز در آمریکا به نمایش گذاشته خواهد شد. بازار سینمایی برخی کشورها چون ژاپن، کره جنوبی و استرالیا هنوز تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارد. 

 

در فیلم «تل ماسه» به کارگردانی «دنیس ویلنوو» که در بخش غیررقابتی جشنواره فیلم ونیز امسال رونمایی شد، «تیموتی شالامی»، «ربکا فرگوسن»، «اسکار ایزاک»، «خاویر باردم» و «جاش برولین» ایفای نفش کرده کرده اند. 

 

رمان معروف نوشته «فرانک هاربرت» درباره جنگ برای کنترل یک سیاره در سال 1984 توسط «دیوید لینچ» اقتباس سینمایی شد و در سال 2000 نیز یک سریال تلویزیونی بر اساس آن ساخته شد. حالا «دنیس ویلنوو» کارگردان کانادایی فیلم جدید «تل‌ ماسه» را با نگارش فیلمنامه‌ای اقتباسی با همکاری «اریک راث» ساخته است.

 

داستان‌ این فیلم درباره مرد جوان و مستعدی است که برای نجات آینده خانواده و مردم باید سفری به خطرناک‌ترین سیاره در جهان هستی داشته باشد.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها