10/22/2021
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
جدیدترین آمار همه گیری کرونا / بیش از 4 میلیون و 770 هزار فوتی در جهان

جدیدترین آمار همه گیری کرونا / بیش از 4 میلیون و 770 هزار فوتی در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تاکنون به 233 میلیون و 122 هزار و 775 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 770 هزار و 81 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و 209 میلیون و 854 هزار و 212 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

اعتمادآنلاین| روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-19 که تاکنون در 221 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از 43.9 میلیون مبتلا و بیش از 709 هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار دارد.

 

هند نیز با آمار بیش از 33.6 میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-19 در برزیل هم از 21.3 میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از594 هزار و هند با بیش از 447 هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -19 را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

 

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار 204 هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

 

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در 10 کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 

کرونا در جهان

 

براساس آمار فوق در حال حاضر در 15 کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها