2/28/2021
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
جزئیات تصمیم‌گیری مجمع تشخیص درباره پرونده سپنتا نیکنام/ مهلت رسیدگی به پرونده حضور اقلیت‌ها تمدید شد

جزئیات تصمیم‌گیری مجمع تشخیص درباره پرونده سپنتا نیکنام/ مهلت رسیدگی به پرونده حضور اقلیت‌ها تمدید شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به انتقادهایی که درباره جلوگیری از طرح موضوع اقلیت‌ها در مجمع نسبت به او مطرح شده است، نوشت: برای حل پرونده سپنتا نیکنام مهلت رسیدگی به این پرونده را تمدید کردیم.

اعتمادآنلاین| محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از انتقادات تندی که به او درباره از دستور مجمع خارج کردن طرح حضور اقلیت‌های مذهبی در شوراها  در اینستاگرام خود نوشت: در فرودین ماه مهلت سه ماهه رسیدگی به پرونده سپنتا نیکنام تمام شده بود اگر رسیدگی به  آن را  تمدید نمی‌کردیم نظر شورای نگهبان‌ قطعی و از دستور کار مجمع خارج می‌شد. با پیشنهاد این جانب و موافقت آیت‌الله شاهرودی تمدید رسیدگی که طبق آیین نامه که حداکثر یک سال می تواند باشد انجام شد.

 

وی یادآور شد: حل این نوع اختلافات به رای دو سوم مجمع تشخیص مصلحت نظام نیاز دارد به همین دلیل دو هفته پیش بین دو کمیسیون حقوقی و سیاسی مجمع جلسه‌ای مشترک گذاشتیم تا نظرات آنها به هم نزدیک‌تر شود.

 

رضایی افزود: این همه فضای شایعه‌پراکنی و غوغاسالاری که فرصت‌طلبان سیاسی درمی‌آوردند باعث نگرانی‌هایی است . این افراد با دروغ پردازی ، محیط عقلانی تصمیم‌گیری را هدف قرار داده‌اند، برخی از آنها نه به ایران ، نه به مردم و نه به اقلیت‌ها رحم نمی‌کنند و با سیاسی کاری فقط به دنبال منافع خود هستند.

 

منبع: ایلنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها