2/27/2020
پنج شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
بیمه تکمیلی دغدغه اصلی صندوق بازنشستگی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد: 

بیمه تکمیلی دغدغه اصلی صندوق بازنشستگی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه تعداد وام به بازنشستگان از 300 هزار نفر به 400 هزار نفر افزایش یافته است، گفت: مشکل مسکن و بیمه تکمیلی بازنشستگان به عنوان دغدغه اصلی صندوق است.

اعتمادآنلاین| جمشید تقی زاده در جلسه شورای هماهنگی مدیران صندوق بازنشستگی آذربایجان غربی افزود: در جلسه‌ای با استاندار آذربایجان غربی در خواست اختصاص 4 هکتار زمین برای ایجاد باشگاه برای بازنشستگان در محیطی مناسب داشتم تا با ایجاد مجموعه کاملی از هایپرمارکت، سالنهای ورزشی و مراکز تجاری بازنشستگان بتوانند از خدمات متنوعی برخوردار شوند.

 

تقی زاده اظهارکرد: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان به 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده اما در 2 سال گذشته تنها 4400 میلیارد تومان اعتبار به این منظور اختصاص یافته است که با این مبالغ نمی توان همسان سازی را همانطور که لازم است عملیاتی کرد لذا نیاز به مبالغ کلانی به عنوان پوشش برای همسان سازی هستیم.

 

وی گفت: چنانچه قانون خدمات کشوری به خوبی تدوین شود بسیاری از مشکلات در خدمات شهری حل می شود.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه خدمات سفر ارائه شده به بازنشستگان 2 برابر شده افزود: تعداد سفرهای در نظر گرفته شده برای بازنشستگان از 100 هزار نفر به 200 هزار نفر افزایش یافته است.

 

وی با بیان اینکه تمامی هتل ها و سوئیت ها موظف به ارائه خدمات در حد عالی به بازنشستگان هستند، اظهار کرد: ارائه خدمات به بازنشستگان با توجه به تفاوتهای قومی هر استان باید از کانونهای استانی عرضه شود.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه به مشکلات بازنشستگان کشور واقف است، گفت: متاسفانه وضعیت نامناسب اقتصادی سبب شده است تا قدرت خرید بازنشستگان در سطح کشور 67.5 درصد کاهش یابد و بازنشستگان وضعیت معیشتی خوبی ندارند.

 

همچنین نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: آذربایجان غربی با 4 مشکل پایین بودن درآمد سرانه استان، بیکاری تحصیل کرده های  دانشگاهی، وضعیت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش از شاخص های کشوری عقب است که با وجود پتانسیل های فراوان این استان و وجود مرز مشترک با کشورهای همسایه که دروازه تمدن به اروپاست نیازمند توجه بیشتری برای رشد و ارتقاء و رسیدن به متوسط های کشوری است.

 

وی ادامه داد: دشمنان دائما چشم طمع به استان دارند که به همت نیروهای انتظامی و نظامی و مزربانی، استان در امنیت کامل است.

 

قاضی پور با اشاره به وضعیت بد معیشتی بازنشستگان گفت: با افزایش اختیارات استانی و اعطای سهم استان از بودجه کشوری می‌توان برای فرزندان بازنشستگان اشتغال ایجاد کرد و وضعیت اقتصادی مردم استان را بهبود بخشید.

 

صدر احمدی مدیر صندوق بازنشستگان آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: بیش از  45 هزار و 400 بازنشسته در استان وجود دارد که از این تعداد33000  نفر مرد و 12000 نفر زن است که از بین بازنشستگان ادارات؛ آموزش و پرورش با 63 درصد بیشترین تعداد بازنشستگان را تشکیل می دهد.

 

وی با اشاره به اینکه ارومیه بیشترین تعداد بازنشستگان را دارد افزود: سال گذشته 9397 نفر وام به بازنشستگان استان اعطا شده است. 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها