2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
در شستا ژن خوب نداریم/ کتاب 500 برگی رزومه اعضای هیئت مدیره را منتشر کردیم
مدیرعامل شستا:

در شستا ژن خوب نداریم/ کتاب 500 برگی رزومه اعضای هیئت مدیره را منتشر کردیم

مدیرعامل شستا با دفاع از انتصابات در این شرکت از انتشار کتاب 500 صفحه‌ای از رزومه افراد منتصب در هیئت مدیره‌ها خبر داد و گفت: در فرآیند جدید برای مدیریت واحدهای جدید از طریق فراخوان نیرو جذب می‌شود.

اعتمادآنلاین| مرتضی لطفی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی( شستا) درباره دستورالعملی که سرپرست وزارت کار درباره انتصاب‌ها در شستا و سایر زیرمجموعه‌های وزارتخانه در بدو ورود صادر کرد و همچنین انتصاب «ژن‌های خوب» در این مجموعه  با دفاع از این انتصاب‌ها گفت: در این مورد یک کتاب 500 برگی چاپ کرده‌ایم که دربرگیرنده رزومه افراد منتصب در هیئت مدیره شستا است.

 

وی ادامه داد: ما برای اولین بار 8 خانم را در هیئت مدیره شستا به عضویت در آوردیم و در مجموع  377 نفر در کمتر از 9 ماهی که بنده مدیریت را به عهده داشتم، جابجا کردیم.

 

لطفی تاکید کرد: اینکه تقاضا برای اشتغال از سوی برخی مسئولین بوده، درست است و در بخش‌های مختلف بر اساس آیین‌نامه‌ای که بر مبنای آن بررسی شد در بخش‌های مختلف پالایش انجام شد و در مسیر فرآیند انتصاب برخی رد شدند، تعدادی هم از قبل وجود داشتند.

 

وی افزود: مثلا یک لیست ده- دوازده نفره را دادند که اینها ژن خوب هستند. البته آنها هم حق زندگی دارند، بررسی کردیم، حدود 4- 5 نفر آنها از گذشته از رانت اینکه یکی از وابستگان آنها در مجموعه حضور دارند استفاده کرده بودند، چند نفر هم از قدیم قبل از اینکه احدی از بستگانشان مسئولیتی داشته باشند در آنجا حضور داشتند.

 

مدیرعامل شستا یادآور شد: برای نمونه در جریان استیضاح وزیر کار، مساله دختر آقای پزشکیان مطرح شد؛ ایشان کارشناس ارشد شیمی از دانشگاه شریف است و به صورت پیمانکار پروژه‌ای را گرفته است؛ حالا اگر آقای پزشکیان امروز در مستند هیئت رئیسه مجلس است این حق نباید از دختر ایشان سلب شود.

 

وی با اشاره به طراحی فرآیندی جدید برای انتصاب‌ها در شستا گفت: قاطعانه به دنبال این هستیم که در فرآیند جدید انتصاب‌ها با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود و اگر در آینده واحد جدیدی را احداث کردیم که نیاز به نیرو دارد فراخوان بدهیم؛ در خوزستان این کار را با هماهنگی دانشگاه شهیدچمران انجام دادیم و بر اساس فراخوان عمومی داوطلبان آمدند و تمام مراحل کسب احراز صلاحیت با آزمون انجام شد. 

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها