12/2/2020
چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
کشف 403 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون
رییس پلیس مواد مخدر خبر داد:

کشف 403 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون

رییس پلیس مواد مخدر نیروی انتظامی از کشف 403 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت که این میزان کشفیات در سطح دنیا طی سالیان گذشته بی‌سابقه است.

اعتمادآنلاین| سردار مسعود زاهدیان در حاشیه همایش ابعاد مختلف تولید و انحراف پیش سازها در جمع خبرنگاران گفت: در سال 2017 بیش از 500 تن انواع مواد مخدر توسط دستگاه های مقابله‌ای کشف، توقیف و ضبط شده است و تعداد 1290 باند و شبکه مواد مخدر هم شناسایی و با آنها برخورد شده است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیا و بزرگترین کاشف این مواد به شمار می آید و در این راستا هم شهدا و جانبازان بسیاری در راه مبارزه با مواد مخدر داشتیم.


رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره مهمترین موانع موجود در امر مبارزه با مواد مخدر افزود: مساله بغرنج تولید و کشت در افغانستان هر سال پیچیده‌تر می‌شود و از سال 2001 که نیروهای غربی برای تامین امنیت و مبارزه با مواد مخدر در افغانستان حاضر شدند تولید 185 تن آن زمان امروز به 9 هزار تن رسیده است و این مسأله نشانگر این است که نه تنها حضور موثری نداشتند بلکه به نظر می رسد که در افزایش تولید دست داشتند.


زاهدیان با تاکید بر اینکه باید مرزهای خود را محکم کنیم، اظهار کرد: باید برنامه‌ی پیشگیری از اعتیاد را در سطح کشور ارتقاء دهیم و تجهیزات و امکاناتی که می‌تواند در امر کنترل معابر  و محورهایی که در آنها قاچاق مواد مخدر شکل می گیرد، تامین کنیم.


وی با اشاره به اینکه جامعه جهانی تا امروز نقش لازم برای تامین نیازهای مبارزه با مواد مخدر ایفا نکرده و به کمک های ناچیز در مقاطع خاص بسنده کرده است، تصریح کرد: برخی اقداماتی که باید در امر مبارزه از سوی سایر کشورها انجام می شد، به دلیل تحریم‌ها حذف شده است و ایران به تنهایی در این زمینه فعالیت می‌کند.


زاهدیان درباره تجهیزات موادیاب، توضیح داد: این تجهیزات نیاز ما است و تحریم های آمریکا علیه ایران تجهیزات مواد یاب را هم شامل می شود و چون ممکن است این مسأله در امر مبارزه با مواد مخدر تاثیر منفی بگذارد، در آن زمان باید مواد مخدر را "کیلو کیلو" در اروپا جمع کنند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها