3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
محسن رضایی می‌خواهد با برخی از حرف‌ها در افکار عمومی جلب توجه کند/ دادستان باید او را احضار می کرد
عبدالله ناصری فعال سیاسی:

محسن رضایی می‌خواهد با برخی از حرف‌ها در افکار عمومی جلب توجه کند/ دادستان باید او را احضار می کرد

یک فعال سیاسی با بیان این‌که «در کشورهای توسعه یافته هم قوانین مدنی خاصی وجود دارد که اگر کسی واقعیت فاحشی را کتمان کند، تحت تعقیب قرار می‌گیرد»، گفت: دادستان عمومی محسن رضایی را احضار کند و از او توضیح بخواهد که به چه استنادی می‌گوید عملیات کربلای 4 ، عملیات فریب بوده است.

اعتمادآنلاین|عبدالله ناصری، با بیان این‌که «قانون نانوشته‌ای در همه‌ تاریخ بشریت برای سخن گفتن وجود دارد»، اظهار کرد: آن قانون این است کسی که سخن می‌گوید باید به موضوع علم داشته و همچنین در رفتارش صداقت حاکم باشد. در کشورهای توسعه یافته هم قوانین مدنی خاصی وجود دارد که اگر کسی واقعیت فاحشی را کتمان کند، تحت تعقیب قرار می‌گیرد ولی در ایران این‌گونه نیست.

 

وی با بیان این‌که « محسن رضایی به اعتبار فرمانده سپاه بودن واقعیت را درباره‌ کربلای 4 می‌داند» ابراز عقیده کرد:  ولی چون یک چهره‌ فراموش شده و کنار گذاشته شده است، می‌خواهد با برخی از حرف‌ها در افکار عمومی جلب توجه کند و متوجه عواقب اظهاراتش هم نیست. عملیات کربلای چهار یکی از بزرگترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود که محسن رضایی نتوانست آن را خوب مدیریت کند و این عملیات لو رفت.

 

وی با اشاره به این‌که «صحبت‌های رضایی با توجه به شخصیت او دور از انتظار نبود»، خاطرنشان کرد: بسیاری از فرماندهان این عملیات که اکنون زنده هستند، در فضای مجازی نسبت به صحبت‌های رضایی عکس‌العمل نشان دادند و از این بابت بسیار متاثر شدند.

 

این عضو بنیاد باران در پایان گفت: نظام قضایی و حقوقی کشور ما وظایف خود را خیلی خوب انجام نمی‌دهد ولی اگر بخواهد درست و منطقی عمل کند، حتما باید دادستان عمومی محسن رضایی را احضار کرده و چون او یک فضای عمومی نامناسبی را ایجاد کرده است باید در یک جلسه علنی و در مقابل دوربین بیان کند که به چه استنادی می‌گوید عملیات کربلای 4 ، عملیات فریب بوده است. عملیات فریب در هیچ کجای دنیا هزاران کشته بر جای نمی‌گذارد.

 

توییت محسن رضایی درباره عملیات کربلای 4 با واکنش های مختلفی بخصوص از سوی خانوادهای شهدای این عملیات مواجه شده است. رضایی بیان کرده است که این عملیات برای فریب دشمن برگزار شد در حالیکه آیت‌الله هاشمی که در سال 65 فرمانده جنگ بود، روایت دیگری از این عملیات ارائه کرده است.

 

ایران در عملیات کربلای 4 در سال 65 تلفات زیادی داد. این عملیات از پیش لو رفته بود اما کربلای 5 شکست ایران را در عملیات قبلی کاملا جبران کرد. پیکر 175 شهید غواص این عملیات که با دستان بسته به شهادت رسیده بودند، در سال 94 وارد کشور شد و با همراهی مردم در زادگاهشان به خاک سپرده شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها