8/9/2020
یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
هنرنمایی 2 بانوی نوازنده در «شب فلوت و پیانو»
در جشن «صدسالگی هنرستان موسیقی تهران» صورت گرفت؛

هنرنمایی 2 بانوی نوازنده در «شب فلوت و پیانو»

نخستین شب اجراهای جشن «صدسالگی هنرستان موسیقی تهران» تحت عنوان «شب فلوت و پیانو» با هنرنمایی فیروزه نوایی و لیلا رمضان شب گذشته شنبه 22 دی ماه در سالن رودکی روی صحنه رفت.

اعتمادآنلاین| این دو هنرمند حوزه موسیقی در شب سرد پایتخت در تالار وردکی روی صحنه رفتند و آثاری از کارن کیهانی، فکرت امیر اُف، امانوئل ملیک اصلانیان، حشمت سنجری، علیرضا مشایخی و... را اجرا کردند.

 

علی ترابی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز از جمله مهمانان ویژه این برنامه بود که تا انتهای اجرا درسالن حضور داشت و به تماشای این کنسرت نشست.

 

لیلا رمضان در بخشی از صحبت های خود در این برنامه گفت: «خوشحالم که هنرستان موسیقی که مهد پرورش بسیاری از موزیسین های بزرگ ایران زمین است امسال صد سالگی خود را جشن میگیرد و قطعا این این اتفاق خوشایندی برای موسیقی در ایران خواهد بود.»

 

فیروزه نوایی نیز ضمن ابراز خوشحالی از صدسالگی تاسیس هنرستان موسیقی گفت: «امشب شب هنرستان است و من با افتخار در این برنامه حاضرم. به یاد هنرستانی که سالها و سالها موزیسین و نوازنده تربیت کرده و من با عشق به این برنامه آمده ام و هر زمان هم که لازم باشد و هنرستان برنامه ای داشته باشد، با عشق و علاقه حضور خواهم داشت.»

 

وی افزود: «هنرستان خانه اول ماست نه خانه دوم. بنابراین هر کسی برای خانه اول خود هر کاری انجام میدهد و با همه عشق و احترام قدمی برمیدارد. اینکه برای این اجرا مسافت زیادی را از خارج کشور سفر کرده امو خودم را به اینجا رسانده ام، کوچکتین کاری بود که می توانستم انجام دهم و انرژی زیادی برای این اجرا دارم.»

 

در انتهای این برنامه احسان آقایی دبیر جشن صد سالگی هنرستان موسیقی به روی صحنه آمد و ضمن تقدیر از اجرای دوهنرمند کشور از آنها بابت طی این مسافت طولانی به ایران برای حضور در این برنامه تشکر کرد و اعلام کرد که فیروزه نوایی و لیلا رمضان امشب عازم سوئیس و اتریش هستند و فقط برای این اجرا به ایران سفر کرده بودند.


همچنین با حضور محمد اللهیاری مدیرکل دفتر توسعه و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدایایی به این دو هنرمند اعطا شد.


گفتنی است جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران در روز 24 دی ماه نیز شاهد دومین اجرای خود با هنرنمایی ارکسترهای ایرانی هنرستان موسیقی دختران و هنرستان موسیقی خواهد بود.


همچنین در روز 27 دی ماه که شب اصلی جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران است، ارکستر بادی تهران، گروه «نریمان» به سرپرستی علی پژوهشگر، دوئت سنتور و تمبک استادان سعید ثابت و محمد اسماعیلی و ارکستر مشترکی از هنرستان‌های دختران و در قالب یک ارکستر سمفونیک، به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها