7/3/2020
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹
امیدوارم شورای عالی امنیت ملی درباره حصر سریع‌تر تصمیم بگیرد/ زندانیان سیاسی هم در عفو مورد اشاره آملی لاریجانی قرار دارند/ گویا دولت خود قصد ترمیم کابینه را دارد
بهروز نعمتی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:

امیدوارم شورای عالی امنیت ملی درباره حصر سریع‌تر تصمیم بگیرد/ زندانیان سیاسی هم در عفو مورد اشاره آملی لاریجانی قرار دارند/ گویا دولت خود قصد ترمیم کابینه را دارد

بهروز نعمتی، عضو هیات‌رئیسه مجلس با بیان اینکه نظام ما رأفتش بالاست، گفت: شاید اگر آن دخالت‌ها نبود، این مشکلات زودتر حل می‌شد. به اعتقاد من نظام ما نظامی است که رأفتش بالاست، درنتیجه امیدواریم شورای عالی امنیت ملی هم نسبت به همین بحث حصر زودتر تصمیم بگیرند.

اعتمادآنلاین| بهروز نعمتی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره اینکه چرا این فضا در کشور ایجاد شده که خبر استعفای وزرا پخش می‌شود و آن‌ها را مجبور می‌کند که این اخبار را تکذیب کنند؟، بیان کرد: بحث وزیر دادگستری را خبرنگاری از من پرسید گفت آیا اینچنین است؟ من هم گفتم بنده موضوع استعفا را نشنیده‌ام اما ظاهرا دولت خودش قصد ترمیم دارد ولی بحث استعفا نبود.

 

وی درباره خبر استعفای محمدجواد ظریف وزیر خارجه هم که قبلا تکذیب شد، گفت:‌ در مورد آقای ظریف هم کسی نگفته استعفا داده است و آن خبر مربوط به این بود که کسی خارج از کشور این موضوع را مطرح کرد.

 

این عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که آیا این صحبت رئیس قوه قضائیه که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عفو بزرگی را برای زندانیان در نظر داریم، شامل حال زندانیان سیاسی هم می‌شود یا خیر؟، گفت: درباره آن مصاحبه‌ای که آقای آملی لاریجانی انجام دادند و گفتند که قرار است عفو بزرگی اتفاق بیافتد، برداشت من این است که موضوعات سیاسی هم در این مجموعه وجود دارد. باید دید که چه اتفاقی می‌خواهد بیافتد، به نظر من بزرگ بودن آن، بیشتر این معنا را می‌داد.

 

نعمتی در پاسخ به این سوال که انجام این کار را چقدر ضروری می‌دانید؟، گفت: در مقاطع مختلف تلاش‌های خیلی زیادی شد که این اتفاق بیافتد و به همت مجموعه‌های مختلفی اعم از دوستان مجلسی و خارج از مجلس و دوستان امنیتی این مذاکرات صورت گرفت اما دربعضی جاها یک سری افرادی ورود پیدا کردند که به نظر من شاید کار را مقداری پیچیده کردند.

 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ابراز داشت: شاید اگر آن دخالت‌ها نبود، این مشکلات زودتر حل می‌شد. به اعتقاد من نظام ما نظامی است که رأفتش بالاست، درنتیجه امیدواریم شورای عالی امنیت ملی هم نسبت به همین بحث حصر زودتر تصمیم بگیرند.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها