6/1/2020
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
تعادل در بازار با توزیع شکر دولتی

تعادل در بازار با توزیع شکر دولتی

خبر‌ها حاکی از آن است که با توزیع شکر دولتی قرار است بازار این محصول متعادل شود، به گفته مسؤولان با توزیع شکر کسری این محصول در بازار جبران شده و البته قیمت نیز متعادل‌تر خواهد شد.

اعتمادآنلاین| قیمت شکر طی چند ماه اخیر روند افزایشی به خود گرفت و مصرف‌کنندگان را با کمبود شکر در بازار مواجه کرد، به نحوی که رئیس اتحادیه قنادان خبر از ورشکستگی قنادان داد.

 

با گذشت این وضعیت، اما به تازگی خبر‌ها حاکی از آن است که با توزیع شکر دولتی قرار است بازار این محصول متعادل شود، به گفته مسؤولان با توزیع شکر کسری این محصول در بازار جبران شده و البته قیمت نیز متعادل‌تر خواهد شد.

 

رئیس اتاق اصناف استان زنجان اظهار کرد: برای تأمین مایحتاج مردم و همچنین شکر مورد نیاز قنادان و اصناف مرتبط از روز‌های آینده توزیع شکر در زنجان آغاز خواهد شد.

سید محمود موسوی با اشاره به اینکه حواله شکر به میزان 400 تن کشیده است، تصریح کرد: قرار است از این میزان 150 تن برای مصرف خانوار و بقیه نیز بین قنادان و نبات‌ریز‌ها و صنوف صنعتی توزیع شود.

 

توزیع شکر زیر قیمت بازار

 

وی با بیان اینکه شکر به قیمت 3 هزار و 800 تومان توزیع می‌شود، اضافه کرد: این قیمت بسیار پایین‌تر از قیمت بازار است چرا که شاید امروز قیمت شکر حتی بیشتر از 5 هزار تومان هم باشد.

 

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با بیان اینکه از چندی پیش توزیع کالا‌های اساسی به منظور تأمین مایحتاج مردم آغاز شده است، افزود: با توزیع کالا‌های اساسی به دنبال متعادل کردن بازار هستیم.

 

وی همچنین از ذخیره‌سازی میوه شب عید استان در سردخانه‌ها خبر داد و گفت: پرتقال و سیب به میزان مورد نیاز خریداری شده است و در موعد مقرر توزیع خواهد شد.

موسوی با اشاره به اینکه مشکلی از نظر تأمین میوه مورد نیاز مردم برای شب عید وجود ندارد، تصریح کرد: با تدبیر اندیشیده شده به اندازه کافی میوه برای شب عید خریداری شده است و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

 

رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: توزیع کالا‌های اساسی تا زمان متعادل شدن قیمت‌ها و البته برطرف کردن نیاز‌های مردم ادامه خواهد داشت.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها