8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
بیمه شدن 170 هزار نفر از زنان خانه دار در کشور/  232 هزار نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند
مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

بیمه شدن 170 هزار نفر از زنان خانه دار در کشور/ 232 هزار نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از بیمه شدن 170 هزار نفر از زنان خانه دار در کشور خبرداد.

اعتمادآنلاین|منصور آتشی مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: تا پایان آذرماه سالجاری 232 هزار نفر در کشور مقرری بیمه بیکاری از سوی این سازمان دریافت می کنند.

 

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی افزود: بهره مندی از دانش جدید، تجربیات و دیدگاه های کارشناسان امور فنی در سراسر کشور از اهداف برگزاری این همایش است.

 

وی با اشاره به بخشنامه های مربوط به بیمه شدگان که اصلاح و بازنگری شدند، گفت: تغییر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد یکی از قوانینی است که بازنگری شد. در این قانون به دستمزد واقعی بیمه شدگان توجه شده است.

 

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به عملیاتی کردن طرح پرونده الکترونیک افزود: سیستم های مکانیزه غیرحضوری به هر اندازه قوی تر شوند؛ امور روران تر می شود و مخاطبان رضایت بیشتری دارند.

 

وی با اشاره به بیمه شدگان خاص تصریح کرد: طی 9 ماهه نخست امسال به نسبت همین مدت در سال گذشته بیمه شدگان اختیاری 6,8درصد، بیمه مشاغل آزاد 6.2 درصد و بیمه شدگان توافقی 3.7درصد رشد داشته است.

 

آتشی بیان داشت: طی 6ماهه نخست امسال بیش از 581 هزار سند در حوزه غرامت دستمزد ایام بیماری، غرامت دستمزد ایام بارداری، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن ودفن، کمک هزینه سفر و اقامت بیمار و همراه از سوی سازمان تامین اجتماعی صادر و پرداخت شده است.

 

آتشی کارآمد کردن و روانسازی امور از طریق گسترش خدمات غیرحضوری، مدیریت مصارف بیمه ای براساس رویکرد پیشگیری از مصارف غیرحق، گسترش پوشش بیمه ای و شناسایی گروه های شغلی فاقد پوشش بیمه ای به منظور جذب کارگروه های جدید را از جمله اقدامات سال آینده حوزه امور فنی بیمه شدگان این سازمان عنوان کرد.

 

وی از بیمه شدن 170 هزار نفر از زنان خانه دار در کشور خبرداد و گفت: رسانه ها باید در این حوزه اطلاع رسانی بیشتری داشته باشند تا زنان خانه دار از این مزایا آگاه شوند و نسبت به بیمه پردازی اقدام کنند.

 

منبع: مهر

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها